Обама виводить війська з Іраку

Нова адміністрація Білого дому планує значно скоротити військовий контингент в Іраку і майже вдвічі збільшити його в Афганістані.

Цього року США виведуть з Іраку велику частину своїх військ.

Про це особисто заявив президент США Барак Обама.

За його словами, велика частина американського військового контингенту в Іраку, який становить 140 тисяч людей, повернеться додому протягом року. Обама вважає, що іракці самостійно можуть забезпечити безпеку країни. Він також відзначив високий рівень регіональних виборів, які пройшли в Іраку минулими вихідними.

Минулого тижня під час зустрічі з Об`єднаним комітетом начальників штабів, Обама заявив, що хоче поетапного виведення американських військ з Іраку. Наприкінці минулого року Вашингтон та Багдад підписали угоду, згідно з якою американські військові залишать Ірак у 2011 році.

Виведення американських військ з Іраку було однією з основних передвиборних обіцянок Обами, який, крім того, успадкував від адміністрації Джорджа Буша війну в Афганістані. Проте тут, на відміну від Іраку, американська адміністрація має намір практично подвоїти американський військовий контингент в - з 36 тис. до 60 тис. людей протягом півтора року.

За час військової операції в Іраку загинули 4 тис. 236 американських солдат та офіцерів, в Афганістані - 644.

Читайте також:

В Іраку відкрили пам'ятник черевику, який кинули у Буша

Глава Пентагону хоче витратити на війну в Іраку і Афганістані 136 млрд доларів

Джорджа Буша називають найгіршим президентом Америки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: