Обама вмовить Європу надати Україні ПДЧ

Україна залишиться в зоні пильної уваги нової адміністрації президента США Барака Обами.

Таку думку висловили експерти, політичні і громадські діячі, опитані газетою "Дело" в ході дводенної конференції "Кордони Європи", організованої Брукингз Інститут спільно з Фондом Віктора Пінчука і Ялтинською європейською стратегією (YES).

Головне питання сьогоднішнього дня конференції - зовнішня політика нового президента США. З доповіддю на цю тему виступить Карлос Паскуаль, колишній посол США в Україні, а зараз віце-президент Брукингз Інститут.

Всі опитані учасники конференції відзначають, що нова адміністрація добре знайома з Україною, має тісний контакт з нею, що дуже важливе для подальшої співпраці.

Старший науковий співробітник Брукингз Інститут Джонатан Елкинд запевнив, що відносини між Україною і США активізуються. За його словами, важливою і пріоритетною стане співпраця США і ЄС, зокрема обговорення питання надання Україні ПДЧ.

"Американський уряд завжди був послідовним в питанні надання Україні ПДЧ, Барак Обама неодноразово заявляв про серйозну підтримку Україні", - відзначає Стівен Пайфер, фахівець Центру США і Європи Брукингз Інститут. Таким чином, експерти чекають, що нова адміністрація США зможе вплинути на Францію і Німеччину, які на Бухарестському саміті виступили проти надання Україні ПДЧ.

Посол Німеччини Ганс-Юрген Гаймзет відзначив, що "просто Німеччина і Франція вважають, що варто трохи почекати створення необхідних сприятливих умов для надання ПДЧ".

Крім того, як відзначають експерти, з новою силою розвиватиметься не тільки зовнішньополітична, а й технічна співпраця країн. Зокрема, розвиватимуться такі напрями співпраці, як національна, інформаційна безпека, нові технології, захист навколишнього середовища.

Як відзначив Карлос Паскуаль, США зараз можуть допомогти Україні двома способами: у відносинах з Росією і у відносинах з ЄС. На думку експерта, після налагодження відносин з Росією створиться позитивне середовище в регіоні, зникне напруженість.

"Друге, що можуть зробити США, це продовжити вести переговори з європейськими інститутами про важливість України", - додав він. Тоді, за словами Паскуаля, Україна зможе визначитися в своїх пріоритетах, визначити для себе, що значить бути європейцем, а що значить бути українцем.

"Але перш за все українці повинні самі зробити вибір, визначитися в своєму власному напрямі розвитку", - резюмував Паскуаль.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: