Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Обережно, юрист" і "бабка вередлива": у Дніпрі розгорівся скандал із таємними списками клієнтів жеку

Комунальники роздали жителям 6 тисяч квартир образливі характеристики.

База даних жильців території одного з жеків Дніпра опинилася в загальному доступі в інтернеті та шокувала юзерів цинічністю прізвиськ і характеристики, котрими комунальні працівники позначали мешканців квартир. Позначки мали підказувати колегам, кому з жильців можна збрехати, на кого "повісити" борг, а кого в жодному разі не слід чіпати, бо це поважна людина або ж родич когось із працівників жеку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Молодий хлопець юрист – обережно", "Обережно, вся родина бухгалтерів", "Бабка вередлива", "Петрівни куми", "Можна сказати неправду", "Пропускати, працівник податкової", - подібними допоміжними характеристиками пістріє перелік. У ньому в касту недоторканних виділені свахи та навіть коханки сантехніків та інших майстрів, а для тих, хто завдає клопоту комунальникам, не пошкодували навіть нецензурних характеристик. Співзасновник української групи інформаційної безпеки Сергій Дяченко, котрий і виявив документ, спершу навіть подумав, що це якийсь жарт. "Не чекав, що про людей можна писати з таким очевидним цинізмом", - зізнався він.

ВідеоПрацівники дніпровського ЖЕКу у базі квартир дають пожильцям образливі прізвиська

Коханка майстра, сваха двірника, або ж родина бухгалтерів, з якими треба "обережно" – так виглядає база даних звичайного дніпровського ЖЕКу. Принаймні так стверджують фахівці з інформаційної безпеки, які знайшли її в Інтернеті. В базі, кажуть, шість тисяч квартир. Пожильцям працівники дають образливі прізвища та ставлять помітки - кому з них можна збрехати, на кого "повісити" борг, а кого ні в якому разі не чіпати, бо поважна людина.

Працівники дніпровського ЖЕКу у базі квартир дають пожильцям образливі прізвиська

Однак подальше дослідження виявило, що документ, принаймні прізвища та адреси людей у ньому – правдиві. Всі офіційні дані збігаються з територією роботи жеку №50 міста Дніпро. У списку, який у вільному доступі опинився, найімовірніше, через необачність авторів, значиться аж шість тисяч квартир. Свою там знаходить і Ліля – про її батька написане слово, яке вголос соромно вимовити. "Я в шоці від цього", - зізнається вона. Знайшла себе у списку й інша перехожа – і навпроти її прізвища також не вельми приємна характеристика. "Навіть знаю чому: бо вимагали перерахунку квартплати", - каже вона.

Жек уже юридично не існує, бо нещодавно пройшов реорганізацію і тепер є складовою місцевого житлосервісу. Але більшість  співробітників  досі працюють, однак запевняють, що список раніше не бачили, і хто його автор їм невтямки. У бухгалтерії, на котру впали підозри, дверей журналістам не відчинили. А в житлово-комунальному департаменті міста встали на захист комунальників. "Я вважаю, що це фейк – повна нісенітниця та провокація", - твердить начальник цього департаменту Владислав Грицай.

Фотогалерея Довірливі кияни масово "ведуться" на фейкові комунальні платіжки (6 фото)

Аргумент комунальників про недійсність списків знищує Сергій Дяченко – він має підтвердження того, що базу користуються досі, а останні зміни вносилися 9 лютого цього року. У несправжність документа не вірять і пожильці, бо в його нищівних характеристиках упізнають себе й сусідів. "Обережно, мужик у білих шкарпетках, 68-ма – тому що скрізь ходить і розповідає, що про них думає", - каже одна жителька району. Інша не приховує образи: "Скільки живемо в домі – жодної труби не змінено досі, а таке пишуть про нас".

Юристи ж пояснюють, що до відповідальності за такі списки нікого не притягнеш, але це привід розпочати розслідування. Усі дані, які після оприлюднення з мережі раптово зникли, зберіг Сергій Дяченко. І готовий надати їх правоохоронцям, якщо тих зацікавить ситуація або ж ображені мешканці позиватимуться до суду.

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції