Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Обіцяні євродипломи студентам видадуть лише наступного року

Доповнення до диплома про вищу освіту європейського зразка (diploma supplement) не видається через неспроможність вузів закупити техніку.

Розрекламоване Міністерством науки і освіти (МОН) доповнення до диплома про вищу освіту європейського зразка (diploma supplement) поки залишається малодоступним для студентів. Причини – технічні, керівництво вузів обіцяє впоратися до кінця року, відповідно – євро дипломи видаватимуть лише наступного року.

"Старшокурсникам у ректоратах відмовляють у видачі цього доповнення, не пояснюючи чому. А адже воно допоможе в працевлаштуванні тим, хто збирається працювати або вчитися далі в Європі", - розповів координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

Виявилося, причини - технічні: не у всіх вузів є можливість, не порушуючи закон про захист інформації, замовити такі євродоповнення. "За законом про захист інформації, всі дані повинні міститися і готуватися тільки на сертифікованих комп'ютерах, які захищені від несанкціонованого доступу. Потрібно спецприміщення, оператори, що мають допуск, щоб не було витоку інформації та підробки даних. Зараз займаємося сертифікацією, думаю, будемо готові до Нового року", - говорить проректор університету ім. Шевченка Володимир Бугров.

Нагадаємо: 4 місяці тому міністр Дмитро Табачник вручив 51 такий документ випускникам Київського політеху, і з того часу справа затихла, хоча попит є (не тільки серед випускників, а й тих, хто закінчив раніше вуз). Адже таке доповнення фактично дозволяє легалізувати наш диплом на Заході, а коштує всього 100 гривень.

Це дешевше, ніж самому перекладати диплом англійською і завіряти його нотаріально. Як пояснив ректор КПІ Михайло Згуровський, diploma - це приведена до євростандартів наша виписка до диплому, в якій зазначено, які дисципліни і з якою оцінкою вивчив студент.

Крім того, предмети оцінені в так званих кредитах - уніфікованих одиницях "вартості". Наприклад, курс математики, досліджуваний 1 семестр, коштує вдвічі менше, ніж досліджуваний 2 семестри.

Сам документ виготовлений на захищених від підробки бланках і виглядає як брошура формату А4. Його електронна копія знаходиться в базі даних МОН, тому підробляти документ немає сенсу, адже перевірити його справжність - справа кількох хвилин.

У МОН заявляють, що міністерство зробило все, щоб євродоповнення були видані. Справа, мовляв, за вузами, всі питання до них.

Читайте також:

Цього року випускники вишів отримають єврододаток до дипломів

Міліція знайшла ще трьох чиновників із підробними дипломами

Янукович вимагає скасувати платні послуги у вузах

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції