Обмежене вторгнення РФ на Сумщину і "окупація" села: деталі від ISW

Обмежене вторгнення РФ на Сумщину і "окупація" села: деталі від ISW

Російська армія. / Фото: Associated Press

В області зменшилася кількість російських ДРГ.

Армія Російської Федерації 9 червня здійснила обмежене транскордонне вторгнення до Сумської області. Втім, окупантам не вдалося забезпечити тривалу присутність у регіоні та у Рижівці.

Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики з посиланням на речника української Держприкордонслужби Андрія Демченка повідомляють, що кількість російських диверсійно-розвідувальних груп, які діють на Сумському напрямку, зменшилася. Що більше - в Сумській області зараз "майже немає" активності цих груп.

Окрім того, зауважують американські фахівці, інші українські офіційні особи нещодавно заперечили, що армія РФ захопила будь-яку територію в Сумській області після заяв Росії про обмежений транскордонний рейд до Рижівки на Сумщині.

"В ISW не спостерігала візуальних доказів, які б підтверджували російську діяльність або завойовує Рижівку від 10 червня та оцінює, що російським військам не вдалося забезпечити тривалу присутність у цьому населеному пункті", - наголошують у звіті. 

Сумська область. Карта ISW.

Нагадаємо, днями армія РФ здійснила обмежене вторгнення на Сумщину. В Москві заявили про бій та "захоплення" села в області кадировцями. Тим часом у ДПСУ кажуть, що ситуація на цьому напрямку залишається повністю контрольованою.

У Генштабі ЗСУ заявили. що інформація про захід російських військ до села Рижівка на Сумщині є неправдивою.  Однак через специфіку розташування населеного пункту ворожі диверсанти інколи можуть оперувати в цьому районі.

Читайте також: 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація