Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Обморожені пальці та сходження лавин: рятувальники застерегли туристів від небезпек зимових Карпат

Мандрувати в горах – ціла наука, але українці зневажають навіть елементарні її правила.

Армія любителів зимових мандрівок до українських Карпат росте щороку, але більшість туристів відверто ігнорує найелементарніші правила безпеки в горах. Лише кожна десята група повідомляє рятувальників про свої плани, багато-хто нехтує попередженнями про хуртовини, мороз та лавини, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Аби вберегти туристів від небезпеки, рятувальники провели спеціальний майстер-клас. Чим загрожує недотримання правил – ілюстрували реальними випадками. "Дуже замерз, я був дуже мокрий, в льоду весь одяг, і я почав просто спускатися вниз. Спускався деякий час на карематі, як на санчатах. Без каремата я б не вижив", - каже турист із Києва. Про його помилки лектори могли б написати цілу енциклопедію. У зимові Карпати чоловік вирушив вперше, та ще й з випадковими попутниками, які не надто переймалися, коли він вирішив сам повернутися додому. Під час реєстрації турист не назвав справжнього імені, а до мандрівки був абсолютно непідготовлений. "В таких фактично кросівках, напівботах, в яких по місту ходять, звичайна міська куртка, в джинсах. Трек-палиці, снігоступи, бахіли, щоб банально сніг у черевики не попадав – але в нього всього цього не було", - дивується керівник спеціалізованої групи управління ДСНС в Івано-Франківській області Тарас Бринда.

ВідеоРятувальники закликають туристів дотримуватися правил безпеки у зимових Карпатах

Армія любителів зимових мандрівок до українських Карпат росте щороку. Але більшість туристів відверто ігнорує найелементарніші правила, кажуть рятувальники. Лише кожна десята група повідомляє про свої плани, багато хто нехтує попередженнями про хуртовини, мороз та лавини. 

Рятувальники закликають туристів дотримуватися правил безпеки у зимових Карпатах

Одягатися у зимові Карпати – ціла наука. Принцип "чим більше одягу, тим тепліше" тут не працює. "Дівчина натягнула все, що мала, взула тісні черевики, що порушувало кровообіг – і пальці ще швидше мерзли. Виявилося, в неї обморожені всі десять пальців на ногах", - розповів керівник Явірницького пошуково-рятувального відділення Василь Фіцак. Ходити у засніжені гори рятувальники радять групами по 5-6 чоловік, з яких хоча б половина вже досвідчені туристи. І найголовніше – ретельно обирати керівника, який не лише прокладе маршрут із урахуванням можливостей туристів, а й перевірить їхнє спорядження та аптечку. "Один хлопець розрубав палець. Виявилося, що у них в аптечці взагалі нічого не було, кілька таблеток валідолу", - пояснює фахівець цю вимогу.

Торік одна з груп у Карпатах потрапила під лавину, двоє людей опинился під метровою товщею снігу і ледве вціліли. "Техніки безпеки та інструктажа не було взагалі.  Ми почали невиправдано ризикувати, скорочувати маршрут. Там, де можна було йти росто по хребту, ми спускалися крутим спуском", - розповідали учасники інциденту. "У зв’язку з погіршенням погодних умов, ми не дозволили їм вийти на маршрут. Але ця група була комерційна. Тож через день керівник прийняв рішення таки рухатися", - розводить руками Василь Фіцак. І нагадує, що прогноз погоди може врятувати багатьох, але більшість клієнтів рятувальників ним просто нехтує. Адже, пояснюють пізніше, Карпати на світлинах такі красиві та безневинні.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції