Оприлюднений проект Конституції Тимошенко і Януковича. Документи

Відповідно до цього документу, Україна перетворюється на парламентську республіку, де голову держави обиратиме Верховна рада.

У ЗМІ з'явився розроблений представниками БЮТ і Партії регіонів проект Конституції - політичними силами, які в даний час ведуть переговори про створення коаліції.

Відповідно до цього документу, Україна перетворюється на парламентську республіку, де голову держави обиратиме Верховна рада.

У проекті мовиться, що президента України обирають депутати Верховної ради таємним голосуванням, строком на п'ять років. Обраним вважається кандидат, якого підтримають дві третини депутатів від конституційного складу парламенту.

Проект Конституції окрім іншого коректує лад проведення парламентських виборів. За задумом БЮТ і Партії регіонів, вибори в Раду повинні проходити в два тури на пропорційній основі. При цьому другий тур не проводитиметься, якщо одна з партій-учасниць набере в першому турі число голосів, яке забезпечує їй більшість депутатських мандатів (як мінімум 226 з 450).

Про те, що БЮТ і Партія регіонів досягли попередньої домовленості про зміну порядку виборів президента, в кінці травня повідомила "Українська правда". За інформацією видання, потенційні партнери по коаліції вже погодили текст коаліційної угоди і проект Конституції.

Повідомлялося також, що БЮТ і Партія регіонів мають намір продовжити повноваження нинішнього складу парламенту до 2014 року. Враховуючи, що ці політичні сили мають в своєму розпорядженні найбільші фракції і разом мають більше двох третин голосів, такий розклад дозволив би їм утвердити свого кандидата в президенти.

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, прем'єр Юлія Тимошенко і лідер ПР Віктор Янукович вже попередньо погодили проект "Великого договору", який передбачає створення широкої коаліції, та текст нової Конституції.

Читайте також:

Ющенко звинуватив Росію в підготовці перевороту в Україні

Ющенко не дозволить переобирати себе в парламенті

ПР: повноваження нинішньої Ради будуть продовжені

Радник Тимошенко закликала БЮТ і регіоналів не чіпати Конституцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: