Обнулення списків БЮТ законне

Київський апеляційний адміністративний суд визнав законним обнулення списку Блоку Юлії Тимошенко.

БЮТ
Архів
БЮТ остаточно залишає Верховну раду. (Фото: tymoshenko.com.ua)

Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу Блоку Юлії Тимошенко на рішення Печерського районного суду м. Києва від 29 травня 2007 року у справі про обнулення списку БЮТ, повідомляє прес-служба блоку. 

В травні Печерський районний суд визнав протиправною ухвалу Центральної виборчої комісії від 30 квітня 2007 р. №22 "Про виключення з виборчого списку виборчого блоку політичних партій "Блок Юлії Тимошенко" кандидатів в народні депутати". 

Київський апеляційний адміністративний суд скасував ухвалу Печерського суду від 29 травня 2007 року та прийняв нову ухвалу, якою відмовив позивачеві в задоволенні його адміністративного позову. Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду вступила в законну силу з моменту його оголошення.

Питання обнулення списків БЮТ було безпосередньо пов'язане з питанням про можливість заміщення народних депутатів від БЮТ і "НУ", які вийшли з фракції. Як відомо, в середині червня спікер Верховної ради V скликання Олександр Мороз звернувся з листом до голови Центральної виборчої комісії Володимира Шаповала, в якому питав про можливість заміщення нардепів, що вийшли, іншими кандидатурами. Шаповал запропонував дочекатися рішення суду. 

Юлія Тимошенко
Архів
Тимошенко отримала додатковий привід вважати нелегітимною Раду. (Фото: tymoshenko.com.ua)

Тоді ж Мороз вказував, що, за словами В.Шаповала, в змінах до закону про вибори народних депутатів, опублікованих 1 червня 2007 року, норми обнулення списків взагалі немає. 

Сьогоднішнє рішення суду фактично є підтвердженням нелегітимності ВР V скликання, оскільки парламент остаточно позбувся третини свого складу, і депутати, що вийшли з фракцій, не можуть бути замінені іншими кандидатурами. 

Як відомо, зі складу ВР вийшли 169 депутатів: 103 від БЮТ і 66 від НУ. Їх рішення були схвалені на з'їздах партій. 

Президент України Віктор Ющенко призначив датою проведення дострокових виборів до Верховної ради 30 вересня 2007 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: