Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Обрано голову нового Верховного Суду: що відомо про Валентину Данішевську

За результатами таємного голосування кандидатуру Данішевської підтримали 67 суддів.

Пленум суддів Верховного суду обрав головою Верховного Суду суддю Касаційного господарського суду Валентину Данішевську.

Голову обрано терміном на 4 роки, пише УНІАН.

За результатами таємного голосування кандидатуру Данішевської підтримали 67 суддів.

Інших кандидатів, суддю Касаційного адміністративного суду Володимира Кравчука та суддю Касаційного кримінального суду Аркадія Бущенка, підтримали 21 і 12 суддів відповідно.

Жодного кандидата не підтримали 11 суддів.

Також Данішевська склала присягу члена Вищої ради правосуддя, оскільки голова Верховного суду є членом ВРП ”за посадою” і стає ним автоматично після обрання.

ВідеоПорошенко підписав указ про призначення 113 суддів Верховного суду

Валентина Данішевська закінчила Одеський державний університет імені І. І.Мечникова 1983 року за фахом "правознавство", отримала кваліфікацію юрист. Підвищувала кваліфікацію у жовтні 1998 року в Суддівській академії в місті Вустрау (Німеччина) та у квітні-травні 2002 року в Міжнародному інституті права у Вашингтоні (США). Вона розпочала трудову діяльність 1975 року на посаді старшого інспектора Жовтневого райзабезу міста Запоріжжя.

Від 1976 до 1987 працювала спочатку юрисконсультом Запорізької тарної бази управління торгівлі, а потім – старшим юрисконсультом Запорізької бази "Укропткожгалантерея". Згодом протягом 1991-2001 працювала в Арбітражному судді Запорізької області, де з посади провідного спеціаліста поступово стала суддею – начальником відділу.

Валентина Данішевська є засновником, кінцевим бенефіціарним власником та керівником від 2001 року Благодійної організації “Центр комерційного права”. Від 2003 року має право на зайняття адвокатською діяльністю. Також 2015 року була обрана до складу громадської ради при Міністерстві юстиції України. Данішевська від 2009 року є суддею  третейського суду, який постійно діє при Асоціації українських банків. Крім того, починаючи від 1993 року Валентина Данішевська займається лекційною діяльністю.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення 114 суддів нового Верховного суду України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції