Обшук бібліотеки в Москві: МЗС просить РФ бути "акуратними"

Українське МЗС закликає Росію акуратно проводити слідчі дії стосовно Бібліотеки української літератури у Москві, оскільки це може глобально вплинути на розвиток російсько- українських відносин.

Міністерство закордонних справ України чекає від російської сторони "якнайшвидшої нормалізації" ситуації з Бібліотекою української літератури в Москві, де днями був проведений третій за місяць обшук, в ході якого постраждала директор бібліотеки. МЗС також закликало РФ буди акуратними.

Про це заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

"У МЗС України вважають, що в ситуації з Бібліотекою української літератури в Москві всі причетні офіційні особи, в тому числі з правоохоронних органів, будуть виходити з розуміння того, що українсько-російські відносини є не просто міждержавними, тобто цікавлять суто дипломатів і вузьку групу експертів, а по-справжньому міжнародними, тобто викликають широкий резонанс і відгук у душах і умах мільйонів людей по обидві сторони кордону", - заявив директор департаменту МЗС.

"Тому будь-який крок, особливо в гуманітарній сфері, в рамках цих відносин провокує дуже широкий громадський резонанс", - підкреслив Волошин.

Крім того, він наголосив, що МЗС України розраховує на належну оцінку інформації про застосування сили по відношенню до директора бібліотеки з боку російських правоохоронців, а також "що всі подальші дії по відношенню до цієї установи культури будуть проводитися акуратно, виважено, з оцінкою можливого їх впливу на сприйняття в українському суспільстві відносини Росії до етнічних українців, які проживають на території Російської Федерації".

Він зазначив, що МЗС України дуже б хотів "розраховувати на якнайшвидшу нормалізацію ситуацію навколо бібліотеки". "І всіляко вітає бажання російської сторони забезпечити нормальну роботу бібліотеки - цього центру - для культури й освіти українців у Росії, щоб враховувалася і емоційна сторона справи", - зазначив представник відомства.

Як повідомлялося, раніше Надзвичайний і повноважний посол України в РФ Володимир Єльченко запевнив, що ситуація навколо бібліотеки буде остаточно врегульована найближчим часом.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що 14 січня співробітники міліції провели черговий обшук в Бібліотеці української літератури в Москві, в ході якого вилучили сервер бібліотеки. При цьому, за словами директора бібліотеки, правоохоронці необґрунтовано застосували до неї силу.

В кінці грудня 2010 року Управління культури Центрального адміністративного округу Москви частково призупинило роботу бібліотеки української літератури. Співробітники МВС Москви провели ряд обшуків та вилучили з бібліотеки для проведення психолого-лінгвістичної експертизи близько 50 видань, заявивши, що в них можуть міститися ксенофобські матеріали. Це література про ОУН-УПА, помаранчеву революцію і про Андрія Шептицького.

18 грудня 2010 московська прокуратура порушила кримінальну справу за фактом розповсюдження літератури, що містить ознаки національної ненависті. Справу порушено стосовно невідомих, які в 2008-2010 роках нібито поширювали друковані видання на території державної установи культури "Бібліотека української літератури".

Бібліотека відновила свою роботу лише після новорічних свят.

Зазначимо, Міністерство закордонних справ України обіцяє допомогти українцям в Росії створити громадську організацію, яка б захищала їх культурно-освітні та інші права.

Читайте також:

"Ксенофобська" бібліотека у Москві запрацювала

З української бібліотеки в Москві вилучено націоналістичну літературу

Українську бібліотеку в Москві звинуватили у ксенофобії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: