Обшуки в Мелітополі відбувалися за 15 адресами та пов'язані зі справою про державну зраду

У фокусі уваги правоохоронців опинилися проросійські політики та активісти.

Співробітники Служби безпеки України та поліції прийшли з обшуками до активістів проросійських та лівих сил у Мелітополі на Запоріжжі. Одночасно слідчі дії відбувалися за 15 адресами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Про результати обшуків правоохоронці не повідомляють. Відомо лише, що в слідчих діях брали участь більше сотні працівників СБУ та НП. Масштаб операції пов'язується з розслідуванням кримінального провадження щодо державної зради. "Наразі ми не можемо повідомляти дані про фігурантів справи, а також про їх причетність до тої чи іншої політичної сили чи до якихось інших кіл", - заявив речник управління СБУ у Запорізькій області Сергій Левченко.

ВідеоБільше сотні оперативників взяли участь у спецоперації СБУ на Запоріжжі

За даними джерел журналістів, кримінальне провадження відкрили після низки провокаційних висловлювань лідерів проросійських сил у Мелітополі, підпалу місцевої мерії та деяких партійних осередків, а також подій 9 травня, під час яких у Мелітополі стались масові сутички. Тоді ветерани АТО спробували зупинити проросійську ходу і отримали жорстку відсіч. Неофіційно відомо, що у справі фігурують депутати міськради від "Опоблоку" Валерій Горбань і Тарас Генов від "Союзу лівих сил". Також серед фігурантів провадження є представники служби безпеки "Опоблоку", яких напряму пов'язують з народним депутатом Євгеном Балицьким, та кілька місцевих кримінальних авторитетів.

Також відомо, що правоохоронці хотіли обшукати й помешкання однієї з лідерок місцевого антимайдану Катерини Уманець, яка відома своїм останнім інтерв'ю російським ЗМІ, в якому заявила, що в Україні у маршрутках розплачуються сіллю. Фігурантка справи наразі перебуває в РФ, правоохоронці очікують її повернення.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар