Обстріл автобуса під Харковом: затримані отримали нагороду "Народний Герой України" (8 фото)

Захист заарештованих має намір оскаржити обраний їм запобіжний захід.

У середу, 9 вересня, в Києві відбулася пресконференція у справі заарештованих на 60 діб за підозрою в нападі на членів організації партії ОПЗЖ "Патріоти — За життя".

Учасники пресконференції повідомили, що захист ув'язнених готує апеляційну скаргу на запобіжний захід, розгляд якої відбудеться 1 жовтня. Також було заявлено про тиск на слідчих, які ведуть справу, з боку проросійських політичних сил.

За словами юриста партії "Національний корпус" Віктора Шендибила, затриманим обрано найтяжчий з можливих запобіжних заходів — це арешт без права внесення застави. Їм інкримінують замах на умисне вбивство і хуліганство. На його думку, кваліфікація є помилковою, "тому що не може бути замах на умисне вбивство і тільки четверо постраждалих з легкими тілесними ушкодженнями".

"Помітний значний політичний та інформаційний тиск на бік слідства у цій справі. Зокрема, було повідомлено про двох загиблих, кількох викрадених і про застосування вогнепальної автоматичної зброї. Хоча надалі поліція все це офіційно спростувала, повідомивши, що є всього четверо постраждалих з легкими тілесними ушкодженнями. Це зовсім не тягне на злочин особливої тяжкості", — зауважив він.

Керівник Центрального штабу Нацкорпуса Максим Жорін висловив підтримку заарештованим і заявив, що вони фактично виконали функції правоохоронних органів.

"Ми добре пам'ятаємо ціну дії подібних проросійських бойових організацій на території України, які вбивали українських активістів, журналістів і громадських діячів. Ми добре пам'ятаємо харківський "Оплот", який нападав на людей, вбивав українців і, як наслідок, пізніше сформував власний батальйон на боці "ДНР" і воював проти України. Немає жодних сумнівів, що "ручний собака" Медведчука – Кива — формує такі ж загони з такою ж метою зараз", – наголосив він.

Жорін додав, що якщо правоохоронні органи не виконуватимуть свої функції, то "це обов'язково робитимуть українці".

На пресконференції також був присутній голова Народної нагородної місії та Міжнародного фонду національно-патріотичного єднання "Лицар Доброї Волі" Павло Циганюк. Він заочно нагородив заарештованих Почесними відзнаками "Народний Герой України" за "благородний чин і вагомий внесок у захист державних інтересів".

"Ми пам'ятаємо Одесу, Харків, київський Майдан. Ми пройшли той біль і кров, принесли в жертву хто своїх близьких, хто друзів. Тому прийнято рішення відзначити наших героїв вищими статусами нашої народної нагородної місії", — сказав він.

Нагадаємо, що їх затримали та утримують під вартою після зіткнень на трасі "Київ — Харків" 27 серпня.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів