ОБСЄ скаржиться на окружні виборчкоми

Не в усіх окружних виборчих комісіях з належним розумінням ставляться до місії спостереження ОБСЄ.

Спостерігачі на президентських виборах в Україні Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ заявляють, що не в усіх окружних виборчих комісіях з належним розумінням ставляться до місії спостереження.

Як повідомили у відділі взаємодії зі ЗМІ секретаріату Центральної виборчої комісії, про це йшлося 5 січня під час зустрічі голови ЦВК Володимира Шаповала з керівником місії спостереження БДІПЛ ОБСЄ послом Гайді Таліавіні та представниками місії.

Таліавіні висловила вдячність керівництву ЦВК за оперативне вирішення питань щодо реєстрації офіційних спостерігачів, у тому числі й від ОБСЄ.

Гості цікавилися кількістю й характером скарг щодо перебігу виборів, які надходять до ЦВК, та результатами їхнього розгляду. Шаповал роз’яснив умови розгляду звернень громадян до ЦВК, зазначивши, що не всі з поданих звернень є власне скаргами, тож характер реагування на них також різний, але всі ці документи уважно аналізуються, і якщо має місце саме скарга, то вона є предметом розгляду на засіданні комісії.

Учасники зустрічі обговорили також окремі питання організації роботи Центральної виборчої комісії у цей відповідальний період. Шаповал роз’яснив, що обговорення актуальних питань виборчого процесу відбувається в різному форматі, йому можуть передувати конструктивний обмін думками членів комісії, вивчення поданих документів, запити щодо додаткових матеріалів для з’ясування всіх аспектів порушуваної проблеми тощо.

Крім того, члени делегації одержали відповіді на запитання щодо формування списків виборців, взаємодії органів ведення Державного реєстру виборців та дільничних виборчих комісій, контролю з боку Центральної виборчої комісії за використанням коштів виборчих фондів кандидатів на пост президента України.

Читайте також:

Ющенко порадив прихильникам Тимошенко покаятися

Яценюк обіцяє допомогти Тимошенко й Януковичу зламати хребта

Симоненко, Литвин і Пабат не дали грошей на exit-poll

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: