ОБСЄ вимагає від України розслідувати напади на журналістів

ОБСЭ нагадала українській владі про Гонгадзе та Климентьєва і закликала розслідувати напади на журналістів.

ОБСЄ вимагає розслідування випадків нападу на журналістів в Україні.

Про це заявила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович.

"Єдине, до чого у мене толерантність нульова, – це фізична безпека журналістів. Крім засудження випадків нападів на журналістів, ми вимагаємо розслідування всіх нападів на журналістів", - сказала Міятович.

Вона нагадала про справи журналістів Георгія Гонгадзе та Василя Климентьєва, наголосивши при цьому на необхідності скорішого їх розслідування.

"Гонгадзе заслуговує на справедливість, його багатостраждальна родина та колеги заслуговують на справедливість. Забезпечення безпеки працівників ЗМІ має бути пріоритетним завданням української влади", - додала Міятович.

Представник ОБСЄ також зазначила: "Аби відповідати міжнародним медіа стандартам та зобов'язанням в рамках ОБСЄ щодо забезпечення свободи ЗМІ, влада має уникати жодних спроб впливати або втручатися в контент".

В той же час вона зазначила, що український медіа-простір потребує реформування. Зокрема, на її думку, необхідно якнайшвидше прийняти закон про доступ до інформації, а також вирішити проблему створення суспільного телебачення в Україні. Вона вважає, що суспільне телебачення - це перехідний етап від монополії держави на ЗМІ.

Нагадаємо, Василь Климентьєв зник 11 серпня у Харкові після того, як виїхав з дому з невідомим чоловіком на автомобілі BMW у невстановленому напрямку.

Дзержинський райвідділ міліції Харкова порушив кримінальну справу за статтею "умисне вбивство" за фактом зникнення журналіста. Пізніше ця справа була передана для розслідування Міністерством внутрішніх справ.

У вересні ГПУ назвала єдиним замовником убивства Гонгадзе екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

Колишній начальник кримінальної розвідки Міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач звинувачується у вбивстві журналіста Гонгадзе.

У вересні слідчий ГПУ в справі про вбивство Георгія Гонгадзе виніс постанову про відмову в порушенні справи проти Кучми і Литвина за відсутністю у їхніх діяннях складу злочину, але 8 жовтня Генеральна прокуратура скасувала постанову.

Читайте також:

Журналісти подали в суд на Януковича

Янукович спілкуватиметься із журналістами після виборів

У Кабміні обурені, що журналісти ходять до них, як на тусовку

Журналістів не пускали на розгляд справи Макаренка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: