Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ОБСЄ попередила про раптове військове загострення на Донбасі

Ситуація в регіоні є вкрай нестабільною.

Ситуація на Донбасі може з легкістю перерости у раптове загострення, зазначив на брифінгу у Києві перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

"За понад 3,5 роки ми засвоїли одне - не існує жодної впевненості чи визначеності. Ніхто не знає, на якій стадії циклу конфлікту ми зараз перебуваємо. Нинішня низька інтенсивність бойових дій може з легкістю перерости в раптове загострення ситуації, на кшталт того, що ми бачили в минулому лютому. Ми не можемо нехтувати фактами чи виходити з припущення, що поточна ситуація залишатиметься стабільною. Поступове збільшення зафіксованих порушень припинення вогню поряд з наявністю забороненого озброєння та близьким розташуванням сил і засобів є насправді індикатором раннього попередження," - сказав Хуг.

"І до цього попередження ми повинні ставитися дуже серйозно, оскільки це тривожний дзвіночок. Ми нехтуємо цим  поступовим підвищенням рівня насильства на власний страх і ризик," - додав він.

За його словами, аби конфлікт не перейшов у наступну стадію загострення, сторони мусять терміново вжити необхідних заходів. Згідно з Мінськими угодами розвести сили й засоби поки конфлікт не набрав обертів і не стало занадто пізно. 

Як зазначив Хуг, "в деяких районах вже спостерігаються певні ознаки переходу конфлікту в наступну стадію загострення".

Нагадаємо, раніше президент РФ Володимир Путін сказав, що він проти закриття кордону між Донбасом та Росією. І пригрозив, що це призведе до різанини. Він наполягає на особливому статусі окупованих українських територій і ухваленні нашим Парламентом закону про амністію. 

ВідеоШтаб АТО повідомив про раптову активізацію бойовиків на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції