ОБСЄ закликала Україну відмовитись від змін до закону про вибори

ОБСЄ негативно оцінило зміни, які внесені у виборче законодавство, та застерігає, що вони можуть призвести до фальсифікацій.

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) 5 лютого підтримала заяви Юлії Тимошенко про те, що термінове внесення за два дні до виборів змін до закону про вибори призведуть до фальсифікацій.

ОБСЄ вкрай негативно оцінило зміни, які внесені у виборче законодавство за ініціативою Партії регіонів, та застерігає, що вони можуть призвести до сильних фальсифікацій.

Глава Парламентської Асамблеї ОБСЄ Жоао Соареш заявив журналістам: "Ми закликали українських політиків до того, щоб вони між двома турами не змінювали законодавство".

"Якщо відбудуться потужні зміни у складі всіх комісій по території України за останні 2 дні перед другим туром виборів - це буде сильний дуже сигнал", наголосив він.

Зазначимо, що зміни виборчого законодавства напередодні виборів засудили також США. У Раді Європи та Європарламенті закликали не застосовувати прийняті зміни до закону про вибори.

Нагадаємо, 5 лютого набули чинності зміни до виборчого законодавства, ініційовані Партією регіонів. Новим законом передбачається виключити із законодавства положення, за яким засідання виборчої комісії є повноважним, якщо у ньому бере участь не менш як дві третини складу комісії.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко протистояла ухваленню цього закону, називаючи його загрозою демократії й чесним виборам. Тимошенко стверджувала, що регіонали ухвалили зміни до закону про вибори для того, щоб провести масштабні фальсифікації результатів другого туру. На її думку, закон дозволить Партії регіонів витіснити бютівців з виборчих комісій.

Читайте також:

Експерти: за новим законом визначити переможця виборів неможливо

США розкритикували зміну закону про вибори в Україні

Доповідач ПАРЄ: зміни до закону про вибори не можна застосовувати

Депутати Європарламенту вимагають від ЄС реакції на зміни закону про вибори в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: