ОБСЄ занепокоєна через обшуки в 1+1 медіа і закликає не перешкоджати роботі журналістів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку представника ОБСЄ, редакція ЗМІ не має бути місцем, куди має заходити СБУ.

В ОБСЄ стурбовані обшуками, які 5 лютого провели співробітники Служби безпеки Україні в одному з офісів 1+1 медіа.

Про це заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір під час пресконференції, пише УНІАН.

"Ми стурбовані тим, що вчора ввечері сталося у зв'язку з обшуком у редакції телеканалу "1+1". Ми намагаємося отримати більш детальну інформацію, але я хочу закликати владу провести дуже обережне і прозоре розслідування стосовно цього медіа. Ми стежимо і ми просимо владу надати більше інформації, але ми вважаємо, що дуже важливо забезпечити, що нічого не обмежує діяльність журналістів цього конкретного медіа", - наголосив Дезір.

Також представник ОБСЄ зазначив, що таке розслідування необхідне, і воно має відбуватися таким чином, аби не мати впливу на роботу журналістів, яка не має обмежуватися, щоби вони могли здійснювати свою професійну діяльність належним чином.

Водночас у відповідь на уточнювальне запитання, чи не вважає Дезір, що проведені обшуки з боку СБУ обмежували свободу журналістської діяльності та свободу слова, оскільки очевидно, що журналісти не могли прослуховувати прем'єр-міністра Олексія Гончарука, він сказав, що занепокоєний проведеними обшуками.

"Редакція не має бути місцем, куди має заходити Служба безпеки. Дуже важливо, аби журналісти мали змогу виконувати свої обов'язки без жодного тиску", - заявив Дезір, наголосивши, що важливо забезпечити дотримання принципу захисту джерел журналістів.

Плейлист 20 відео "Плівки" Гончарука і обшук в 1+1 медіа. Хронологія подій

Правоохоронці продовжують розслідування скандалу з так званими "плівками Гончарука" та шукають тих, хто здійснив запис. Правоохоронці прийшли з обшуками до офісу  1+1 медіа. Все, що відомо про "скандальні аудіозаписи" з міністерської наради, та чому СБУ заявилося з обшуками до журналістів - дивіться у добірці сюжетів ТСН.

"Плівки" Гончарука і обшук в 1+1 медіа. Хронологія подій

Нагадаємо, правоохоронці продовжують розслідування скандалу з так званими "плівками Гончарука" та пошук тих, хто здійснив запис. 5 лютого генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив про "фінішну пряму" у справі, а ввечері цього ж дня правоохоронці прийшли з обшуками до офісу "1+1 медіа".

Першим про обшуки повідомив народний депутат з фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський, який був ведучим програми "Гроші" на "1+1". Згодом у трансляції на YouTube Дубінський заявив, що обшук відбувається в редакції програми "Секретні матеріали".

Пізніше стало відомо про обшуки за домашніми адресами трьох журналістів: Дениса Данька, Євгена Куксіна та Олександра Низовцева.

"Двоє з журналістів дійсно працюють у департаменті журналістських розслідувань. Один не працює на "1+1" давно", - розповів керівник департаменту журналістських проєктів Максим Шиленко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції