ОБСЄ знайшла порушення в ході виборчої кампанії в Україні

За висновками європейських спостерігачів, в українських медіа відсутній баланс висвітлення кандидатів, а ЦВК занадто пізно видали гроші.

Місія спостерігачів ОБСЄ оприлюднила звіт щодо ходу президентських виборів в Україні, назвавши основними порушеннями брак грошей, недосконалі списки та нерівність висвітлення кандидатів у медіа.

Зокрема, експерти ОБСЄ звернули увагу на те, що кошти, необхідні для проведення виборів, уряд направив в ЦВК за декілька днів до Нового року, що серйозно ускладнило їх освоєння комісіями різного рівня.

Роботу ЦВК ОБСЄ назвала ефективною, хоч і наголосила на практиці закритих засідань комісії, на яких розглядаються важливі для суспільства питання.

Не надто оптимістичні висновки ОБСЄ зробила щодо роботи українських медіа в ході виборів. У звіті відзначається, що моніторинг основних телеканалів дозволяє зробити висновок про відсутність балансу про основних кандидатів.

Також, головні редактори видань поінформували спостерігачів про спроби впливу кандидатів на редакційну політику щодо висвітлення виборів. "Це суперечить головним принципам роботи медіа та професійній етиці журналістів – порушення принципів чесності, балансу та неупередженості в новинах", – сказано у звіті.

Загалом, за висновками ОБСЄ, кампанія проходить спокійно, за виключенням кількох випадків – три випадки підпалу, одне проникнення до офісу та крадіжку матеріалів. Також відзначається факт виявлення фальшивих агітаційних матеріалів, спрямованих проти конкретних кандидатів.

Виборча кампанія в Україні вступила у кінцеву фазу. Вже заборонений друк соціологічних досліджень, а 9 січня припиняється процес перевірки виборців у списках.

Читайте також:

ЦВК назвала ціну виборів президента

ОБСЄ скаржиться на окружні виборчкоми

Спостерігачі незадоволені підготовкою до виборів в Україні

На українських виборах не зможуть проголосувати тільки в Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: