Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Обвал будинку в Дрогобичі. Як живуть постраждалі і як запобігти руйнації багатоповерхівок

Проблеми потерпілих ігноруються центральною і місцевою владами.

П’ять місяців тому залишились без даху над головою 59 родин у Дрогобичі Львівської області, коли посеред ночі обвалився цілий під’їзд чотириповерхівки, що призвело до загибелі вісьмох людей. Однак біда цих людей не закінчилася й досі, бо уряд виділив 41 мільйон гривень, щоб купити потерпілим житло, але пролежали вони на рахунку міськради лише шість годин 26 грудня і повернулись до Києва, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Життя у цьому домі розділилося на до і після. Родина Терлецьких - єдина в обваленому під’їзді, де всі вижили.

За відсутності обіцяної компенсації чиновники міської ради уникають спілкування з журналістами.  "Цей будинок не є у мене на балансі. Там є комунальне підприємство, в якому воно на балансі. Я зараз за кермом, мені не зручно", - сказав Роман Москалик, директор департаменту міського господарства Дрогобицької міськради.

Сам мер Дрогобича перебував на момент зйомок у відпустці.

Страшніше те, що ця історія може стати реальністю: зруйнований будинок у Дрогобичі - такий, як і десятки тисяч інших старих вітчизняних багатоповерхівок. Колишні сусіди нарікають на низьку якість побудови - будинок фактично стояв без фундаменту. Зокрема, місцевий мешканець руками перед камерою витягав цеглу. Дрогобиччани раніше оббивали пороги ЖЕУ, жалілися на тріщини на своїх стінах, але їх не чули. "А зараз вони хочуть вмити руки і сказати, ну та це ви винуваті, тому що ви належним способом не доглядали за цим будинком. Та це люди платили в ЖЕК. І ЖЕК повинен був доглядати, а не люди", - переконаний Роман Гавронський, постраждалий квартировласник.

Головний інженер ЖЕО Ростислава Петречко і її шеф Сергій Майданюк після трагедії перебувають під домашнім арештом уночі, а вдень працюють, бо замінити їх ніким. "Я щодня собі задаю це запитання: чому так сталося? Мене болить, розумієте? Але я не можу встановити причини, чому так сталося", - розповіла Петречко.

Причини встановили фахівці - будинок побудували погано, але й погано його доглядали. Зокрема, йдеться про невикачану воду з підвалів. Експерти вважають, що будинок на вулиці Грушевського треба знести, але подібних будівель лише у Дрогобичі десятки. "Було десь 150 заяв, ми обстежили 86 будинків міста Дрогобича. В основному це будинки радянського періоду, так звані хрущовки", - повідомив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Дрогобича Микола Летнянчин.

Хрущовки за проектом вони мали простояти 60 років. Саме стільки, починаючи від 1957 року, вони і простояли. За останніми даними Держкомстату, лише офіційно в Україні визнано застарілим житловим фондом майже 45 тисяч будинків, аварійними – 16505. Разом це майже 4,5 мільйони квадратних метрів нікудишного житла, на яких зареєстровані, тобто щохвилини ризикують життям  близько, 80,5 тисяч українців. "Це буде ефект доміно, тобто треба або робити капітальний ремонт таких будинків, тобто укріплювати фундаменти, несучі стіни, але воно не вирішує проблеми, тому що вони не розраховані на більший термін експлуатації", - вважає експерт-геолог Василь Дяків.

Наразі десятки тисяч людей живуть у них на свій страх і ризик. Рецепт виживання лиш тимчасовий - стежити, щоб підвал був сухим, вже сьогодні стукати у всі двері від ЖЕКу до міськради, якщо там вода, бо конструкцію хрущовок не змінити, як і цеглу, яку можна кришити руками.

Рецепт запобігання руйнації багатоповерхівок:

  • Письмова заява щодо руйнації будинку до балансоутримувача – ЖЕКу чи ОСББ;
  • За відсутності коштів на ремонт з такою ж заявою звертайтеся до органу місцевої влади з вимогою створення експертної комісії для визначення ступеня аварійності вашого будинку;
  • Якщо чиновники не реагують на звертання мешканців, пишіть скаргу в прокуратуру.

Відео Майже всі постраждалі від дрогобицького обвалу досі залишаються безхатченками

5 місяців тому залишились без даху над головою 59 родин у Дрогобичі на Львівщині. Просто посеред ночі обвалився цілий під'їзд 4-поверхівки. Восьмеро людей загинули. І біда цих людей не закінчилася й досі, бо уряд виділив 41 мільйон гривень, щоб купити потерпілим житло. Але пролежали вони на рахунку міськради лише 6 годин і повернулись до Києва. Більше читайте тут 

Майже всі постраждалі від дрогобицького обвалу досі залишаються безхатченками

Залиште свій коментар

Вибір редакції