Обвалився пам’ятник засновникам Києва

Зруйновано половина знаменитого столичного монумента братам Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь на Дніпрі.

Пам’ятник засновникам Києва. Фото d-o-b-r-i-k.livejournal.com
Пам’ятник засновникам Києва. Фото d-o-b-r-i-k.livejournal.com
У Києві обвалився пам’ятник засновникам міста – братам Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь, який розташований у парку на Дніпровській набережній.

Руйнацію пам’ятника помітили ввечері 23 лютого. Зокрема, обвалилася частина тури з фігурами братів Щека та Хорива. Кий та сестра Либідь залишилися неушкодженими.

За словами представника МВС Києва Володимира Поліщука, причиною руйнації стали проблеми конструкції. "Жодного криміналу там немає", - підкреслив він.

Водночас у комунальних службах міста зазначили, що монумент обвалився через негоду - спочатку його пошкодили сильні снігопади, а потім відлига. Представник управління з охорони культурної спадщини припустив, що обвалення пам'ятника може бути пов'язане зі зледенінням.

Водночас заступник київського мера Анатолій Голубченко заявив журналістам, що пам'ятник був демонтований за рішенням влади після того, як на турі була виявлена тріщина. Він також пообіцяв, що його відремонтують до дня Києва.

Пам'ятник засновникам Києва був відкритий у 1982 році. Скульптурна композиція представлена у вигляді тури, на якій встановлені фігури легендарних братів Кия, Щека і Хорива та їхньої сестри Либідь. Композиція виконана з кованої міді. Біля підніжжя гранітного постаменту зроблений басейн.

Читайте також:

У центрі Києва бурулька вбила жінку

До інавгурації Януковича з центру Києва приберуть сніг

Через весняну повінь Київ затопить нечистотами

У Києві встановлять пам’ятник Василю Стусу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: