Очільник ЦГЗ розповів про ефективність та збої в роботі ПЛР-тестів для діагностики коронавірусу

Очільник ЦГЗ розповів про ефективність та збої в роботі ПЛР-тестів для діагностики коронавірусу

Фото: Associated Press

ПЛР-діагностика - найточніший метод для визначення COVID-19.

ПЛР-тести - це один із найточніших методів діагностики коронавірусу, що запроваджений на рівні усіх держав.

Таку думку керівник Центру громадського здоров'я Ігор Кузін висловив в ефірі ТСН.19:30.

Ці системи - це стандарт Всесвітньої організації охорони здоров'я, наголосив чиновник. Саме тому будь-яка лабораторія може підтвердити найвищий рівень якості таких досліджень.

"Насправді, вони дають 99,9% правильного результату. Але для цього є кілька умов: правильно виконаний забір, правильне транспортування, правильна підготовка проби і правильне проведення дослідження. У разі порушення однієї з цих ланок, є можливість отримати хибний позитивний або хибний негативний результат", - пояснив Ігор Кузін.

За його словами, у кожному тесті закладений позитивний і негативний контроль, які свідчать про ефективність таких засобів для діагностики. "Якщо виникає ситуація, коли за наявності симптомів або при близькому контакті у людини ПЛР-дослідження є негативним, рекомендується через деякий час зробити тестування повторно", - пояснив очільник ЦГЗ.

Очільник ЦГЗ Ігор Кузін розповів про дієвість ПЛР-тестів на коронавірус

Очільник ЦГЗ Ігор Кузін розповів про дієвість ПЛР-тестів на коронавірус

Справа у тому, що ПЛР-дослідження спрацьовує не від першого дня: найчіткіше - від третього до восьмого дня перебігу захворювання. Упродовж цього терміну найчастіший відсоток позитивних результатів.

"Після цього цінність буде зменшуватися. У деяких осіб ПЛР-дослідження може бути негативним навіть тоді, коли є коронавірус. Такі випадки поодинокі і вони фіксуються в усьому світі", - розповів Ігор Кузін. Він наголошує, що такому випадку хворим рекомендують встановлювати діагноз COVID-19.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація