Очільник МОЗ повідомив, коли українці зможуть обирати вакцину для щеплення від коронавірусу

Очільник МОЗ повідомив, коли українці зможуть обирати вакцину для щеплення від коронавірусу

Фото: Associated Press

Степанов пояснив, що виробники вакцин самі обирають, кому продати свій препарат.

Українці зможуть самі обирати вакцину від коронавірусу і купувати її за свої кошти лише, коли препарат з'явиться на комерційному ринку. Імовірно, це стане можливим влітку 2021 року.

Про це сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов в інтерв'ю виданню "Гордон".

Степанов запевнив, що будь-яка вакцина, яку зареєструють в Україні, буде безперечно безпечною. Пояснив він це тим, що в системі реєстрації працюють фахівці високого рівня, які "не поставлять на дозвільних документах свій підпис, якщо матимуть навіть найменші сумніви".

"Щойно на ринку України з'являться комерційні вакцини. З огляду на кон'юнктуру і те, що жоден виробник на сьогодні не продає вакцини на комерційний ринок, мені здається, раніше ніж влітку цього не станеться", - пояснив Степанов.

Стосовно цін на вакцини, за якими держав їх купують, Степанов наголосив, що багато контрактів із компаніями є конфіденційними і не розголошується вартість, за якою виробники продають вакцини. На запитання щодо орієнтовної ціни дози AstraZeneca на рівні $5, голова МОЗ сказав, що Україні пропонували вартість від $9 до $34 за дозу.

"Ціни в $5 я не чув. Ті ціни, які нам офіційно пропонували з різними термінами поставки (третій-четвертий квартал 2021 роки) перебувають в коридорі від $9 до $34 за дозу. Ми ведемо переговори з шістьма виробниками. Ще раз: ринок вакцин від COVID-19 сьогодні так влаштований, що обирає, в принципі, виробник, кому продати. У покупця немає можливості сказати: "Я піду в інше місце", - пояснив Степанов.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що платно вакцинуватися від коронавірусу в Україні можна буде поза визначеним списком пріоритетності, в обхід черги. Степанов пояснив, що, коли вакцина з’являється на комерційному ринку, то черга вже формується іншим чином і зробити процедуру може будь хто охочий, незалежно від того, чи є ця людина в групі ризику. Але МОЗ сподівається до 2022 року безкоштовно вакцинувати не менше 50% українців за визначеними етапами.

Як повідомлялося, у межах COVAX вже найближчим часом до України надійде 117 тисяч доз вакцини Pfizer/BioNTech. Також планується, що наприкінці лютого почнуться поставки 2,2 млн доз вакцини від компанії AstraZeneca. Медиків планують вакцинувати першими.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
752
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація