Очільник МЗС Угорщини звинуватив Україну в порушенні угод

Очільник МЗС Угорщини звинуватив Україну в порушенні угод

Фото: Associated Press

Міністр закордонних справ сусідньої країни вважає утисками нацменшин позбавлення етнічних угорців можливості навчатися в Україні своєю рідною мовою.

У вівторок, 24 серпня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто після зустрічі у Москві з російським колегою Сергієм Лавровим заявив про конфлікти та інциденти в Закарпатській області України через відсутність можливості здобувати освіту угорською мовою.

Про це стало відомо із трансляції пресконференції очільника МЗС Угорщини.

За його словами, Україна нібито порушує угоди щодо національних меншин, позбавляючи угорців Закарпатської області можливості навчатися рідною мовою.

“Ми бачимо, що в Закарпатській області все більше і більше конфліктів та інцидентів, і порушується право на навчання рідною мовою. Ми просили українську сторону про припинення цієї політики, але поки що не були прийняті потрібні заходи", - заявив угорський міністр.

Він підкреслив, що до 2015 року в Україні був закон, який давав можливість угорській меншині навчатися рідною мовою. Тепер же, буцімто, Україна порушує домовленості щодо угорської  нацменшини. 

“Ми вважаємо, що не можна порушувати інтереси національних етнічних меншин. Ми також бачимо, що Україна порушує багато угод", - зазначив Сіярто.

Нагадаємо, раніше на Закарпатті викрили місцевого жителя, який допомагав росіянам отримувати громадянство Угорщини. Серед його клієнтів були представники криміналітету. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація