Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Очільник Нацради з питань ТБ та радіомовлення подав у відставку

За словами Артеменка, він отримав іншу пропозицію щодо роботи.

Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко написав заяву про звільнення.

Відповідна заява опублікована на сайті Нацради.

"Термін моїх повноважень як члена Національної ради завершується у липні. Проте сьогодні, за два місяці до його закінчення, я ухвалив рішення подати у відставку і піти з посади", - написав Артеменко.

За його словами, причин звільнення є декілька.

"По-перше, проста людська втома – протягом 5 років у постійному стресі працювати щоденно, по 10-12 годин, інколи навіть без вихідних. По-друге, пропозиція, що надійшла саме в цей час, перейти на іншу роботу", - пояснив він.

Також Артеменко нагадав, що вдалося зробити за час, поки він очолював Нацраду.

"Вперше за всі роки Незалежності почала будуватися мережа Суспільного телебачення та радіо. Цифрові частоти тепер мають телеканали "UA.Перший" та "Культура", парламентський телеканал "Рада". Майже у всіх обласних центрах на FM-частотах мовить перша програма Українського радіо, в Києві з’явилось "Радіо Промінь" та "Радіо Культура". "Армія FM" – радіо про військових та для військових – мовить не тільки в Києві, а й у Вінниці та Житомирі. І цей процес буде тільки продовжуватися. Також в столиці впроваджено новий стандарт цифрового радіо, який популяризують зараз 14 незалежних радіостанцій", - розповів він.

Окрім цього Артеменко зазначив, вперше саме за часів каденції цього складу Національної ради відбувся перехід від аналогового до цифрового телемовлення.

"Вперше саме команда, з якою я працював всі ці роки, започаткувала нові формати мовлення – "100 відсотків української музики", "Репортажне радіо", "Радіо джаз та класика", "Трофей", "Радіо громад" (з’явилося понад 85 радіокомпаній в маленьких містах та селищах) тощо. Вперше, за ініціативи Національної ради, були започатковані мовні квоти на радіо, що призвело до появи великої кількості нових українських пісень та нових молодих виконавців. Українська мова об’єднала країну. В ефірі місцевих та регіональних радіостанцій частка пісень сьогодні становить в середньому 52%. Обсяг ведення передач – 93%. Завдяки принциповій позиції Національної ради, жодна з телерадіоорганізацій не забуває зараз вшановувати подвиги та спадщину наших співвітчизників в дні скорботи і пам’яті", - додав очільник Нацради.

До того ж, за словами Артеменка, для захисту інформаційної безпеки України було обмежено трансляцію близько 80 телепрограм з держави-агресора.

"Натомість, за цей час народилося понад 50 наших рідних, українських супутникових телеканалів. Попри численні проблеми на лінії фронту знайдено можливість видати 98 частот на лінії розмежування (до речі, за кількістю виданих частот саме Донецька область на сьогодні є лідером в Україні). Значно дерегульовано роботу провайдерів програмної послуги, спрощено або взагалі ліквідовано багато бюрократичних процедур. Робота Національної ради стала відкритою та прозорою. Прямі трансляції в мережі інтернет, щомісячні брифінги та прес-конференції – не перерахувати", - наголосив він.

Водночас Артеменко пошкодував, що йому не вдалося домогтися ухвалення нового закону про аудіовізуальні послуги, запустити фольклорне радіо, відкрити освітній та військово-патріотичний телеканали, добудувати мережу суспільного мовлення, створити потужний моніторинговий центр.

"Але нові люди, які прийдуть на моє місце і в майбутньому на місця моїх колег, переконаний, продовжать те, що так важко ми починали в середині 2014 року, і започаткують нові проекти. Бо такий закон життя. Бо Україна, якими б різними ми не були, – понад усе", - резюмував він.

Термін моїх повноважень як члена Національної ради завершується у липні. Проте сьогодні, за два місяця до його...

Опубликовано Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення Суббота, 4 мая 2019 г.

Згодом на сайті Адміністрації президента з’явився указ про звільнення Юрія Артеменка з посади члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, датований 4 травня.

"Постановляю звільнити Артеменка Юрія Анатолійовича з посади члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення", - йдеться у тексті документа за підписом чинного глави держави Петра Порошенка.

 

Нагадаємо, 2018 року у Нацраді з питань телебачення та радіомовлення спалахнув скандал. Перший заступник голови Нацради Ольга Герасим'юк написала заяву про відставку і звинуватила пропрезидентське крило цієї структури в маніпуляціях зі свободою слова.

ВідеоОльга Герасим'юк написала заяву на звільнення із Нацради з питань телебачення і радіомовлення

Відома журналістка і громадський діяч каже, про це думала давно, але остаточно зважилася на цей крок після скандалу під час засідання Нацради минулого четверга. На ньому збиралися винести попередження телеканалу "1+1" та попризначати позапланові перевірки іншим каналам, хоча до цього був погоджений зовсім інший порядок денний - спочатку розглянути питання подовження ліцензій телеканалам, а вже потім, вирішувати кого і як штрафувати та перевіряти. 

Ольга Герасим'юк написала заяву на звільнення із Нацради з питань телебачення і радіомовлення

Залиште свій коментар

Вибір редакції