Очільник "Нафтогазу" Коболєв розповів про підсумки газових переговорів з Єврокомісією та РФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Україна отримала пропозицію, яку збирається обміркувати.

Україна наприкінці тристоронньої зустрічі з представниками Єврокомісії та РФ щодо газових питань отримала пропозицію про можливі обсяги й терміни контракту на транзит газу після 2019 року.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв у Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми вдячні за пропозицію, яку команда пана Шефчовича зробила наприкінці цих переговорів", - сказав він.

Коболєв зазначив, що це – "певна початкова точка відліку, яку ми точно розглядатимемо".

"Ми вперше її почули, вперше її отримали. Сподіваюся, що найближчі два місяці ми матимемо час обговорити це і в "Нафтогазі", і з акціонером", - додав голова компанії.

Водночас він не зазначив, про яку саме пропозицію йдеться.

Нагадаємо, на переговорах у Брюсселі Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС.

Стало відомо, що російська компанія "Газпром" пропонувала подовжити газові контракти з українським "Нафтогазом" після 2019 року навіть без проведення експертних консультацій. Міністр закордонних справ України висловив обурення з цього приводу. "Наше законодавство - європейське. Нові газові контракти мають базуватися на європейських правилах. Крапка", - підкреслив він.

ВідеоУкраїна та Росія під наглядом Єврокомісії намагаються домовитися про транзит газу українською трубою

Без прориву, але із можливим компромісом. На переговорах у Брюсселі Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагаються домовитися про новий контракт - на транзит газу українською трубою. Нинішній контракт закінчується 31 грудня, а без нового договору Україна ризикує уже в наступному році втратити транзит.

Україна та Росія під наглядом Єврокомісії намагаються домовитися про транзит газу українською трубою

Залиште свій коментар

Вибір редакції