Очільник "Нафтогазу" розповів про позиції сторін у "транзитних" переговорах і сумніви щодо "Газпрому"

Очільник "Нафтогазу" розповів про позиції сторін у "транзитних" переговорах і сумніви щодо "Газпрому"

Фото: ТСН.ua

На думку Коболєва, російський монополіст чекає на завершення виборів президента в Україні.

Глава "Натогазу" Андрій Коболєв наголосив, що позиція України у переговорах з "Газпромом" щодо транзиту ґрунтується на базовому принципі: Україна є частиною європейського ринку газу, відповідно, повинні діяти європейські правила транспортування газу.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню Настоящеее время.

Разом з цим, за його словами, позиція "Газпрому" залишається не дуже зрозумілою. Він вважає, що політичне керівництво Росії дало команду чекати завершення президентських виборів.

"Можливо, у Росії є надія, що буде інший політичний керівник України, який, можливо, поїде в Москву, можливо, вночі щось підпише не на користь України. Як це вже було колись", - припустив очільник компанії.

Разом з цим Коболєв відзначив, що "Газпром" викликає сумніви у частині кредитоспроможності і в частині здатності підписати контракт, у який повірить українська сторона. Він також зазначив, договір має взаємовигідний інтерес.

Також Коболєв заявив, що не йдеться битву характерів - його і очільника "Газпрому" Міллера. "У мене є стійке відчуття, що всі рішення, ухвалені російською стороною в частині газових питань, диктуються характером іншої людини", - додав він, маючи на увазі Путіна.

Зазначимо, очільник "Нафтогазу" також вважає, що будівництво газогонів "Північний потік-2", і "Турецький потік" може бути пов’язане з підготовкою Росії до широкомасштабного вторгнення на територію України. На думку Коболєва, Росія може піти на пряму агресію, здійснивши нову атаку на українські території.

Газові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

Газові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

Раніше на переговорах у Брюсселі Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС.

Стало відомо, що російська компанія "Газпром" пропонувала подовжити газові контракти з українським "Нафтогазом" після 2019 року навіть без проведення експертних консультацій. Міністр закордонних справ України висловив обурення з цього приводу. "Наше законодавство - європейське. Нові газові контракти мають базуватися на європейських правилах. Крапка", - підкреслив він.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація