Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Очільник Української греко-католицької церкви заявив про можливість єднання з новоствореною ПЦУ

Очільник Української греко-католицької церкви заявив про можливість єднання з новоствореною ПЦУ

Насамперед там заявили про бажання разом досліджувати спільну спадщину київського християнства.

Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) вважає реальним у перспективі єднання УГКЦ з Православною церквою України.

Про це повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Так, він не вважає, що єднання між УГКЦ і Православною церквою України є "утопічним". "Навпаки – це є гарна радісна перспектива. Тому що весь християнський світ, зокрема католицька і православна спільноти, шукають шляхів до єдності. На вселенському рівні відбувається діалог аби цю єдність відновити. Передусім йдеться про євхаристійне сопричастя", - заявив він.

За словами Святослава, про відновлення якихось структур чи перепідпорядкування однієї церкви іншій не йдеться. "Найвищим знаком церковної єдності є таїнство євхаристії" - зазначив він. Предстоятель УГКЦ пояснив, що коли хтось розриває цю єдність, він розриває євхаристійне сопричастя - як це сталося між Москвою і Константинополем, після рішення надати автокефалію Православній церкві України.

Він повідомив, що домовився з предстоятелем ПЦУ Епіфанієм про співпрацю. "Найперше, ми хочемо разом досліджувати спільну спадщину київського християнства. Бо так історично сталося, що греко-католицька церква часто в історії попадала під західні впливи, зокрема латинської церкви. Православна церква попадала під впливи московські, тобто під впливи цієї славно чи сумнозвісної Никонівської реформи, яка виражається у певних обрядових моментах", - заявив глава УГКЦ.

Він наголосив, що обом церквам спільно слід займатися розвитком богословської традиції, вдосконалювати душпастирське служіння. "Одна річ є об’єднання, а інша річ – єднання. У багатьох справах ми вже можемо єднатися", – наголосив він.

Відео Духовне об'єднання соціуму: що думають українці про отримання Томосу

Офіційно, незаперечно та остаточно: Україна має свою незалежну помісну церкву. Кореспондент ТСН дізнався емоції українців та запитав про те, як вони реагують на історичну подію.

Духовне об'єднання соціуму: що думають українці про отримання Томосу

Нагадаємо 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Наступного дня, 6 січня, його урочисто вручили предстоятелю ПЦУ. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції