Одеса хоче стати "Великою Москвою", поглинувши найближчі міста і селища

Дата публікації
Одеса хоче стати "Великою Москвою", поглинувши найближчі міста і селища

Одеса може стати агломерацією

Головний архітектор уже підтримав ідею.

Одеська мерія і облдержадміністрація мають намір приступити до формування міської агломерації.

Про це заявив головний архітектор Одеси Микола Базан.

За його словами, цей процес буде довгим і складним. Як приклад створення агломерацій на території СНД Базан привів проект "Велика Москва" (з 1 липня 2012 року офіційно кордони російської столиці розширилися за рахунок земель на південному заході Підмосков'я до Калузької області).

Питання про зміну меж Одеси знаходиться в компетенції Верховної Ради і уряду. Коли воно буде внесене на обговорення в парламент, в повідомленні не уточнюється.

Про необхідність офіційного оформлення одеської агломерації місцева влада говорить не перший рік. За даними "Таймер", до складу так званої "Великої Одеси" можуть увійти міста Іллічівськ, Южний, Теплодар, Біляївка, Овідіополь, а також ряд приміських селищ, зокрема, Крижанівка, Фонтанка, Чорноморське, Дальник, Хлібодарське, Олександрівка, Великодолинське, Авангард. Загальна чисельність населення в агломерації складе близько 1,2 мільйона осіб.

Як пише видання, в рамках офіційного оформлення агломерації Одесу повинні перетворити у місто-регіон центрального підпорядкування. Потім до її складу включать міста-супутники і приміські селища. Ця реформа зможе інтегрувати жителів в економічну, соціальну, культурну і транспортну інфраструктуру Одеси.

Влада міста, у свою чергу, отримає можливість розробити новий генеральний план з урахуванням збільшення території.

Наступна публікація