Одеса відмовилася робити російську мову офіційною

Одеські депутати слідом за донецькими відмовилися навіть розглядати питання про офіційний статус російської мови в регіоні.

Депутати Одеської міської ради відмовилися обговорювати на своїй сесії питання про статус російської мови в місті.

На черговій сесії міськради депутат Валентина Козачишина запропонувала внести до порядку денного сесії питання про визнання російської мови офіційною нарівні з українською.

Запропонований Козачишиною проект, зокрема, передбачав проведення консультативного референдуму з приводу статусу російської мови в день виборів президента 17 січня 2010 року.

"Мій проект не був внесений до порядку денного сесії, що є грубим порушенням моїх прав депутата. Я отримала зауваження юридичного департаменту, але, на мій погляд, вони є необґрунтованими. Таке враження, що проект взагалі ніхто не читав", - наголосила депутат. За її словами, одесити, відповідно до Конституції, мають право на волевиявлення і "на те, аби розмовляти рідною мовою".

"Тому я прошу провести в Одесі місцевий референдум про надання російській мові статусу офіційної, нарівні з українською", - відзначила Козачишина.

Втім, одеський міський голова Едуард Гурвіц відмовився вносити це питання до порядку денного. "Обговорювати питання статусу російської мови безглуздо і навіть небезпечно. Воно не входить у компетенцію Одеської міськради. Мені теж не подобається, що над містом літають іноземні супутники, але я не намагаюся внести це до порядку денного", - підкреслив мер.

Не підтримали Козачишину й інші депутати міської ради.

Нагадаємо, наприкінці вересня Донецька обласна рада відмовилася проводити в регіоні референдум з приводу надання російській мові статусу другої державної.

Відповідну пропозицію на розгляд облради вносила депутат від фракції Блоку Вітренко "Народна опозиція" Людмила Каєткіна.

Читайте також:

Донецьк відмовився робити російську мову державною

ПР вимагає покарати Тимошенко за заборону російської мови

Вчителів зобов'язали розмовляти виключно українською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: