Одесит прикинувся менеджером інтернет-магазину і ошукав людей на мільйон: як діяла схема шахрая

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Одесит прикинувся менеджером інтернет-магазину і ошукав людей на мільйон: як діяла схема шахрая

Національний банк України

Схема викликала довіру, бо його радили знайомі та близькі.

Шахрай діяв під прикриттям менеджера популярного інтернет-магазину. Схема, яку вигадав одесит, викликала довіру, бо його радили знайомі та близькі люди. Утім, сарафанне радіо в цьому разі зіграло дуже злий жарт. Між собою постраждалі нарахували понад мільйон гривень, які вони просто так подарували чоловікові.

Що це за схема та чому не завжди варто довіряти сарафанному радіо, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Нашій героїні Дарині Стодолі 37 років. Вона працює фотографинею та живе в Одесі. Пів року тому жінка вирішила купити новий телевізор: переглядала чимало варіантів і, звичайно, шукала найвигідніший. Дарині запропонували телевізор на третину дешевший, ніж ринкова ціна. Жінка без вагань заплатила 14 тисяч гривень і з нетерпінням чекала на доставку.

"Колеги моєї мами вже щось замовляли. Він привіз телефони, зробили наступне замовлення. Кажуть, мовляв, якщо твоєї доньці потрібно, то до нього можна звернутися. Нібито він працює на складі техніки і має можливість дешевше купувати. Мені сказав, що привезе моє замовлення протягом трьох днів. Минуло три дні, тиждень, місяць... Я запитала у знайомих, а вони повідомили, що чекають ще довше", - каже дівчина. 

Ми почали знайомитися і рахувати, кому та скільки винен "ділок". Нарахували суму понад мільйон гривень. Потім постраждалі почали з'ясовувати, чи справді чоловік, який представлявся менеджером популярного магазину техніки, там працює. Виявилось, що він оптовий клієнт, який мав знижку, добив ще більшу знижку, щоб залучити інших. 

Мільйон гривень шахраєві: що треба пам'ятати, коли купуєш за порадою знайомих

Мільйон гривень шахраєві: що треба пам'ятати, коли купуєш за порадою знайомих

Договір був усний, а гроші Даша передала особисто, щоправда, зі свідками. Уже пів року жінка чує від чоловіка лише обіцянки. "Сніданок" разом з адвокатом Лаврентієм Царуком вирішили вдатися до хитрощів і спробували дізнатись, чи приймає досі такі "замовлення" чоловік. Він попросив, аби йому зателефонували ті, хто порекомендував його.

Як виявилось, чоловікові вже вручили підозру в шахрайстві. Вісім ошуканих одеситів написали заяви до поліції. Виявилось, що з них він зібрав 350 тисяч гривень.

Своєю чергою, адвокат Лаврентій Царук радить купувати техніку лише одним способом: "У наші часи найкраще діяти за принципом - гроші-товар-гроші. Тобто тобі дають товар, показують його і тільки тоді ти платиш гроші".

Наразі одесити так і не дочекались обіцяних телевізорів, кондиціонерів, мобільних телефонів, електроплит і пральних машин. Важливо пам'ятати, що вартість техніки, яку продають в Україні, не може бути нижчою за вартість на офіційних сайтах.

Наступна публікація