Одеські чиновники сіли за парти і почали вивчати українську мову

Одеські чиновники сіли за парти і почали вивчати українську мову

Набув чинності закон, що зобов'язує службовців спілкуватися державною мовою.

Одеські чиновники сіли за парти. Працівники комунальних підприємств та управлінь узялися за вивчення української мови. Сталося це тому, що набув чинності закон, що зобов'язує їх спілкуватися державною. Охочих удосконалити мову набралася понад тисячу.

Першачками-щасливчиками виявилися 30 держслужбовців, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 3 березня. 

Знайти вільний час, а головне мати бажання - важлива умова вдосконалення мови. Учні-чиновники переконують, що прийшли сюди з власної волі. "Директор нас відпустив, згідно наказу ВОТ, вивчати українську мову. Нас не змусили. Це мій вибір, бо ми спілкуємося державною мовою, реєструємо накази", - каже працівниця "Спеціалізованого монтажно-експлуатаційного підрозділу" Наталя Стоілова.

Аби одразу заохотити дорослих учнів до роботи, вчителі розповідають їм цікавинки про українську мову. Приміром те, що найдовшим словом в українській мові є слово, яке має 30 букв. Це слово "дихлордифинілтрихлорметилметан". Воно пишеться разом.

Новини України: одеські чиновники знову сіли за парти, щоб вивчати державну мову

Новини України: одеські чиновники знову сіли за парти, щоб вивчати державну мову

Практичне завдання також тут є. Педагоги кажуть, що це для того, аби з'ясувати рівень знання мови у кожного з присутніх учнів. Кажуть, що поганих оцінок не ставитимуть. "Ну двійок, мабуть, не буде, ось, але є надія на те, що наші заняття трішки допоможуть людям. Хочемо в це вірити, що вони полюблять українську мову", сподівається консультантка Центру профпідготовки педагогічних працівників Ольга Амеліна. 

Вчити правопис та вимовляти складні слова новоспеченим учням-чиновникам будуть майже місяць: по два уроки на тиждень. Після навчання учасники отримають сертифікати, а департамент освіти планує видати спеціальний довідник специфічних термінів українською мовою, які слід знати чиновникам мерії.

Повʼязані теми:

Наступна публікація