Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Одеські підлітки за гроші зняли провокативне відео, котре спричинило "булінговий" скандал

Одеські підлітки за гроші зняли провокативне відео, котре спричинило "булінговий" скандал

Юзери розгледіли на кадрах знущання та почали погрожувати авторам запису.

Поливали кетчупом, посипали борошном, знімали це на відео та виклали в соцмережі – так розважалися підлітки, а обурені юзери почали цькувати авторів ролика. Згодом з'ясувалося, що це був усього лиш жарт, знятий за згодою всіх учасників, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кадри виклав на своїй сторінці 19-річний інстаблогер Олександр Подолюк. Це відео мало стати першим в його новій рубриці "Гроші вирішують все". " Зараз на сторінках інтернету є багато відео такого характеру, і набагато страшніше там люди виконують. Я запропонував другу, він погодився, він каже – давай це зробимо. Це класно", - каже автор.

Відео Полили кетчупом та посипали борошном: як відеожарт переріс у цькування

Поливали кетчупом, посипали борошном та знімали це на відео - зняте виклали в соцмережі. Користувачі обурились і взялися цькувати автора ролика. Та, зрештою, з'ясувалося, що він знятий за згодою всіх учасників. Чим може закінчитися відеожарт - ТСН розкаже.      

Полили кетчупом та посипали борошном: як відеожарт переріс у цькування

Данило Баташан – той, кого обливають кетчупом і обсипають борошном. Він підтверджує, що погодився на все добровільно і за винагороду в 500 гривень. "Я не потребую грошей, це просто суперечка, за котру я отримав гроші. Не можу сказати, що це було некомфортно – мені було навіть весело. Булінгу не було зовсім, мене ніхто не змушував нічого робити", - переконує герой ролику.

Після публікації відео, зі слів Олександра, його конкуренти обрізали ролик і розмістили у різних групах лише той момент, де хлопцю ллють на голову кетчуп та сиплять борошно. Олександра спочатку звинуватили у булінгу, а потім самого почали цькувати в мережі: "Сподіваюся, з ним те саме зроблять десь у підворітті. Цьому покидьку настукати по голові треба, а не розводити тут дискусію. Де бачитиму, там плюватиму в нього".

Автор ролику каже, що під ударом такої "популярності" опинилася вся його родина. "Погрожують не лише мені, погрожують мамі, батькові, братику. Це дуже страшно – про те, що мені потрібно голову відбити, ноги відірвати. Те, що мене в місті зловлять, поб’ють натовпом", - каже Олександр Подолюк. Хлопець написав заяву до поліції, яка в цей час уже досліджувала відео на предмет булінгу.

Фотогалерея Синці на скроні та тім’ї. У Києві хлопчик викликав поліцію через знущання батька над молодшим братиком (3 фото)

Після перевірки знущань у запису не знайшли, але порадили Олександру ретельніше підбирати контент для блогу. "Раджу дотримуватися культури спілкування в мережі, тому що зазначені відеоролики стають доступними не тільки для дорослих, а й для дітей, і діти їх беруть за приклад поведінки в побуті", - пояснив керівник Подільського ВП ГУНП в Одеській області Олександр Ноздратенко.

Жарт, дійсно, на межі – вважає соціальний психолог Володимир Савінов. Проте так видається лише для старшого покоління, а ролик орієнтований на молодь. "На жаль, ці рамки з старшим поколінням не дуже співвідносяться. Міленіали – вони все-таки більше діти, ніж дорослі. Більшість посміється і скаже "от класно", або "і я теж так хочу, тисяча гривень мені не завадить". І це прикро", - каже науковий співробітник ІСПП НАПН України.

Реакцію користувачів, які обурилися псевдобулінгом, експерт розуміє, але радить її виявляти стриманіше. "Якщо агресивно, то чим ви відрізняєтесь? Будьте мудрішими, свідомішими", - пояснює Володимир Савінов. Герой ролику про набутий досвід не шкодує, але чи наважиться на подібне в майбутньому – не певен, бо надто вражений обуренням у мережі. Сам автор відео ще не вирішив, чи варто продовжувати провокативну рубрику. Але відзняти кадри видаляти точно не збирається.

Раніше стало відомо про те, що слідчі Бердичівського відділу поліції оголосили про підозру трьом дівчатам, які причетні до побиття своєї подруги. Неповнолітнім загрожує до п'яти років обмеження волі чи до чотирьох років ув’язнення. Законодавством передбачено настання кримінальної відповідальності за такі дії з 14-річного віку.

Кореспондентка ТСН Олена Черняєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції