Одеські порти опинилися під загрозою зупинки

Порти Одеського регіону заблоковані через сотні автотранспортних засобів, а в акваторії гаваней - тисячі контейнерів, які очікують розвантаження.

Транспортна система одеського регіону знову заблокована: сотні контейнерів очікують розвантаження, але швидкість митного оформлення дозволяє пропускати на добу лише кілька десятків.

Як повідомили в Одеському та Іллічівському портах, в припортових зонах скупчилися сотні автотранспортних засобів, а в акваторії гаваней - тисячі контейнерів, які очікують розвантаження.

З початку січня інтенсивність митного оформлення контейнерів для розвантаження в Одеському порту знизилася в п´ять разів, а в Іллічівському - в три рази, повідомляють у Держслужбі морського та річкового транспорту. За словами голови служби Сергія Крижанівського, є ймовірність повної зупинки прийому контейнерів, які направляються в гавані Одеси та Іллічівська.

Як зазначив заступник начальника Одеського порту Юрій Васьков, до неділі у припортовій зоні накопичилося 7 тис. контейнерів, готових до вивезення. Якщо в п´ятницю інтенсивність розвантаження контейнерів становила 50-60 одиниць на добу (при нормі в 300-400), то вже вчора вона знизилася до 10-20.

"Якщо ситуація не зміниться, через два-три дні порт зовсім зупинить свою роботу", - говорить Васьков.

За його словами, посилений огляд контейнерів митниками розпочався 14 січня, проте відтоді ніяких офіційних повідомлень або пояснень ситуації з боку митної служби в порт не надходило.

"Ми не розуміємо, чому не виконується доручення прем´єр-міністра від 23 вересня, згідно з яким транзитні контейнери взагалі не підлягають огляду, а час огляду імпортних контейнерів не повинен перевищувати двох годин", - обурюються в порту, уточнюючи, що зараз майже 100% контейнерів не тільки оглядають, але й вони підлягають повному вивантаженню з комплексною ревізією та перерахунком товару.

Митники свої дії офіційно поки не прокоментували.

За словами голови профспілки автоперевізників Одеської області Дмитра Охримчука, вказівка про ретельну перевірку всіх контейнерів надійшла з СБУ.

"Служба безпеки Одеської області направила лист до Південної митниці, у якому сказано, що потрібно повністю оглядати", - говорить представник транспортників.

Відзначимо, що останнім часом почастішали випадки виявлення незаконного ввезення товарів у контейнерах через пункти пропуску в портах Одеського регіону. Днями митні органи відрапортували про результати проведеної спільно з податковою міліцією операції щодо виявлення контрабанди. За її результатами було виявлено 168 фактів порушення закону відносно перетинання товарами кордону, а також вилучено незаконно ввезених в Україну товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 73,9 млн грн.

Читайте також:

Європарламент стурбований присутністю російського ЧФ у Криму

Росія побудує для своїх моряків мікрорайон у Севастополі

Командувач ЧФ РФ зібрався захищати "рідну Україну" 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: