Одеський губернатор відмовився фінансувати єдину україномовну газету

Глава облдержадміністрації не дав ніяких пояснень щодо мотивів такого рішення.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук видав розпорядження про відмову від співзасновництва єдиної української обласної газети "Чорноморські новини". Про це повідомив редактор найстарішого на півдні України періодичного видання Іван Мельник.

"Новий голова ОДА вирішив, що "Чорноморські новини" - не те видання, співзасновником якого буде облдержадміністрація. Знаковою є і дата виходу з співзасновництва - 15 липня - напередодні 93-ї річниці заснування "Чорноморки", - йде мова у зверненні колективу редакції газети до читачів.

Причому перед виданням свого розпорядження Матвійчук не дав ніяких "пояснень щодо мотивів такого рішення. Ніяких претензій до діяльності колективу. Ніяких намірів зустрітися", наголошується у зверненні.

Втім, відзначають автори документу, газета виходила і в гірші часи, має славну історію, зокрема належним чином відстоює і зараз "українську мову, українську культуру, демократичні цінності. Хоча правдиве слово було багатьом не під силу. Всупереч тому колектив вистояв і не зійшов на обхідні шляхи політичного прислуговування або газетної бульварщини".

Праця журналістів "Чорноморських новин" гідно оцінена і на регіональному, і на державному, і на міжнародному рівнях. Це підтверджують численні відзнаки і грамоти органів влади всіх рівнів і громадських організацій, перемоги в професійних конкурсах і всеукраїнських акціях.

"Не говоритимемо про юридичні і економічні аспекти. Звертаючись до своїх читачів, до всіх, кому не байдужі такі поняття як правова держава, свобода слова, просто людяність і порядність, хочемо сьогодні привернути увагу до викликів, які можуть з’явитися перед ким-небудь в нашій області, якщо нова влада має намір діяти саме такими методами", - підсумовує колектив "Чорноморських новин".

Читайте також:

У Раду внесено законопроект, що забороняє обмежувати українську мову

Опитування: російська мова турбує українців менше, ніж ціни й безробіття

Табачник: головний здобуток України – абсолютна двомовність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: