Одеський припортовий завод вирішено продати наприкінці вересня

Продажу підлягає цілісний виробничо-господарський майновий комплекс ОПЗ. У держвласності залишаться спортивний комплекс "Олімп" і готель "Еллада".

Одеський припортовий завод вирішено продати 29 вересня.

Як заявив мер міста Південний Володимир Новацький, таке рішення ухвалила конкурсна комісія з підготовки Одеського припортового заводу (ОПЗ) до продажу. За словами Новацького, продажу підлягає цілісний виробничо-господарський майновий комплекс ОПЗ. У держвласності залишаться спортивний комплекс "Олімп" і готель "Еллада". Він уточнив, що мерія ініціює питання відрахувань 2% від суми продажу підприємства до бюджету Південного і 1% - до обласного бюджету.

У серпні 2007 р. Фонд держмайна вже оголошував конкурс з продажу ОПЗ, але він був скасований Президентом Віктором Ющенком.

Як повідомлялося, 11 лютого 2008 р. Кабмін затвердив умови проведення конкурсу з продажу акцій ВАТ “Одеський припортовий завод”. Фонд держмайна України 20 лютого оголосив конкурс з використанням відкритої пропозиції ціни за принципом аукціону з продажу 99,52% пакету акцій заводу. Стартова ціна пакету, який виставлявся на конкурс, - 3 млрд. грн. Дата проведення конкурсу - 20 травня.

У свою чергу президент 25 квітня своїм указом зупинив дію розпорядження Кабміну щодо проведення конкурсу з продажу ОПЗ і звернувся до Конституційного суду з поданням про відповідність Конституції цього розпорядження.

Конкурс з продажу заводу планували провести 20 травня. Проте Рада національної безпеки та оборони України 16 травня заборонила уряду та Фонду держмайна здійснювати приватизацію державних пакетів акцій енергокомпаній, Одеського припортового заводу та деяких інших підприємств.

19 травня міністр юстиції Микола Оніщук після засідання Кабміну повідомив, що дату проведення конкурсу з продажу Одеського припортового заводу перенесли на невизначений термін.

7 липня Ющенко знову зупинив дію розпорядження Кабміну про приватизацію Одеського припортового заводу.

11 липня Конституційний суд своєю ухвалою припинив розгляд подання президента щодо конституційності розпорядження Кабміну щодо продажу ОПЗ.

Довідка. ВАТ "Одеський припортовий завод" (м. Південний, Одеська обл.) - другий за величиною виробник аміаку і карбаміду та третій - з випуску азотних добрив в Україні, спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, яка поступає з країн СНД на експорт.
Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолодження і перевантаження аміаку.

Читайте також:

Ющенко зняв заборону на продаж ОПЗ

ОПЗ заборонили приватизувати

Ющенко не дозволив Кабміну керувати

Тимошенко передумала продавати ОПЗ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: