Одеський губернатор пообіцяв урівняти статус української та російської мов

На думку губернатора, мовне питання в останні 5 років штучно роздувалося для того, щоб населення Одеської області втратило свої корені.

Едуард Матвійчук
Сегодня
Едуард Матвійчук
Голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук висловив намір зробити російську мову в регіоні другою офіційною нарівні з українською. Про це він повідомив у ході спілкування з журналістами.

За словами губернатора, націоналісти роблять йому зауваження з приводу того, що він розмовляє російською. "Не потрібно нас вчити любити Україну, я державну мову знаю краще, ніж вони", - заявив Матвійчук. В той же час він зазначив, що думає російською мовою, яка у нього "в крові".

На думку губернатора, мовне питання в останні 5 років штучно роздувалося для того, щоб населення Одеської області втратило свої корені. "Для жителів Одеської області російська мова - це мова міжнародного спілкування", - підкреслив він.

Матвійчук також заявив, що в його плани входить введення російської мови як другої на регіональному рівні. Це дозволить вирішити питання з обов'язковими субтитрами на телебаченні, вивісках, а також зробити вивчення російської мови в школах не факультативним, а повноцінним.

Зазначимо, одеський губернатор у травні продемонстрував громадськості знання російської мови, наробивши низку дитячих орфографічних помилок у книзі почесних гостей однієї зі шкіл Одеси.

Матвійчук зокрема вдався грубої помилки, написавши у російських словах "наших" та "служить" після літер "ш" і "ж" літеру "ы".

Раніше Матвійчук, який до того ж є членом Спілки журналістів України, відмовив у фінансуванні єдиній україномовній газеті на Одещині "Чорноморські новини".

Читайте також:

Парламент визнав, що депутатам міськрад українська мова не потрібна

У Януковича розповіли, коли російська мова стане державною

ПР: російська мова стане регіональною по всій Україні

Шуфрич у Львові відмовився спілкуватися російською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: