Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Один із перших "чемпіонів" ЗНО зробив кар’єру вченого у Швейцарії

Цьогоріч виповнюється 10 років від першого проведення випускних тестів у школах.

У вівторок, 22 травня, в Україні стартує зовнішнє незалежне оцінювання. Воно буде ювілейним, десятим, в історії незалежної країни, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Перше ЗНО у 2008 році сприйняли позитивно лише 25% українців, тоді як 40% були проти. Сьогодні більше половини громадян підтримують тести, натомість кількість незадоволених зменшилася майже  вдвічі. Доля випускників, які свого часу склали ЗНО на найвищі 200 балів, склалася по-різному. Один із них з останньої парти черкаського ліцею потрапив у передову наукову лабораторію у місті Лозанна в Швейцарії.

ВідеоШанс на успіх: як склалась доля випускника, який склав ЗНО на максимальні бали

Вже завтра тестом з математики розпочнеться марафон підсумкових випробувань для випускників українських шкіл. Максимальна оцінка - 200 балів. Чи справді високі результати здатні прорубати вікно до престижного університету і успішної кар'єри? ТСН поцікавилася долею тих, хто склав тести на максимальний бал.

Шанс на успіх: як склалась доля випускника, який склав ЗНО на максимальні бали

Там займаються тим, що раніше можна було побачити у науково-фантастичних фільмах – наприклад, навчилися керувати страхом і агресією тварин, їх апетитом тощо. "Ми навчилися маніпулювати клітинами, котрі знаходяться винятково в цій частині мозку, і в такий спосіб впливати на спроможність миші відчувати страх", - пояснив науковець Денис Осипенко. Клітини, які відповідають за страх, заражають спеціальним вірусом – це де-факто ювелірна робота, бо кінчик піпетки всього 1 мікрометр, його навіть не видно оком. "На жаль, ми не можемо в нашій роботі обійтися без приношення частини тварин у жертву", - визнає вчений.

Миші потерпають заради людей, бо ці технології в майбутньому допоможуть вимикати безпідставний страх – тобто лікувати фобії. "Люди з сильними фобіями. Туди входить посттравматичний синдром. Я думаю, протягом п’яти років буде застосована на людях", - вважає один із розробників препарату.

Фотогалерея Науковці показали найбільший 3D-принтер для "друку" будинків (4 фото)

Між Лозанною і Черкасами понад 2 тисячі кілометрів, і в жодній лабораторії ще не винайшли спосіб вимкнути мамині страхи: а як там Денис? Вона цитує денисові твори з молодших класів, переглядає відео з випускного. На ЗНО Денис показав фантастичний результат – 200 балів з фізики та математики, причому ніякі репетитори із хлопцем не працювали. У те, що хлопчик володіє непересічними здібностями, вірила тільки його бабуся – інші члени сім’ї вважали його цілком звичайною дитиною.

Учитель фізики Євген Степко нині вже начальник черкаського відділу освіти. Денис зв’язався із ним через 7 років після випуску зі школи. Розмові обидва були раді, а учень зізнався, що запросив би вчителя кудись разом випити, якби не відстань і робота. "А то виріс до потрібного віку", - сміється він. Денис мешкає в будиночку на околиці Лозанни, де винаймає кімнату за 800 доларів на місяць. "Мінімальна зарплата близько 3 тисяч доларів", - зізнається він. Житло обирав за принципом, щоби воно нагадувало про рідні місця – Канівське водосховище. "В Україні свої плюси. Але, на жаль, робити кар’єру молодого вченого доволі складно", - визнав науковець.

Кореспондент ТСН Мирослав Ганущак

Залиште свій коментар

Вибір редакції