Один із суддів КС зізнався, що голосував проти скасування політреформи

Швидше за все, тільки двоє членів Конституційного суду не проголосували за рішення, яке повністю змінило конституційний лад у державі.

Скасування політреформи підтримали не більше 16 з 18 суддів Конституційного суду. Один із суддів вже публічно підтвердив, що при голосуванні висловив "особливу думку".

У Конституційному суді не розкривають інформацію про точну кількість суддів, які 1 жовтня проголосували за скасування закону №2222.

Одразу після оголошення судового рішення про скасування політреформи, голова КС Анатолій Головін зачитав прізвища тих, хто підписався під рішенням. Було перераховано повний склад суду - виглядало, ніби всі судді згодні з озвученим вердиктом, однак це не так. Згідно з процедурою, під документом будуть підписані і ті, хто "за", і ті, хто "проти". Скільки з 18 суддів КС все-таки підтримало скасування політреформи - Головін не сказав.

За даними газети "Дело", перед винесенням рішення в КС була дана вказівка: не коментувати рішення і все, що з ним пов'язано. Мабуть, цим пояснюється скасування спочатку запланованої прес-конференції, а також небажання суддів КС спілкуватися з журналістами після закінчення засідання. Така засекреченість законом не передбачена - таємним повинен бути сам процес голосування суддів, а не загальний результат і розподіл голосів.

Лише суддя Віктор Шишкіним підтвердив, що він є одним із двох членів КС, які заявили про "особливу думку" при винесенні цього рішення.

Він уточнив, що його "особлива думка" означає незгоду із загальним рішенням КС про скасування політреформи.

Ім'я другого судді Віктор Шишкін не назвав оскільки, за його словами, це привілей голови суду.

"Раз голова цього не зробив, я теж не можу", - сказав він. Віктор Шишкін також повідомив, що на оформлення окремої думки відводиться за законом сім днів. Це означає, що до наступного вівторка має стати відомо ім'я другого судді, який висловив особливу думку.

Теоретично, загальна кількість суддів, що не проголосували за скасування закону № 2222, може бути більше двох - членам КС не обов'язково висловлювати окрему думку, щоб голосувати проти. Хоча, з огляду на резонанс розглянутої справи і масштаб наслідків цього рішення, можна з упевненістю припустити, що судді, які не підтримали думку більшості, побажали би заявити про свою позицію.

Таким чином, з 18 суддів Конституційного суду, швидше за все, тільки двоє членів КС не проголосували за рішення, яке повністю змінило конституційний лад у державі.

Усе про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут.

Читайте також:

АНАЛІТИКА ПО ТЕМІ:

Сиди. Мовчи. Дивись

Політична анатомія. Без тіла. Без шкіри. Без хребта?

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

Опозиція вимагає звільнення Конституційного суду

Янукович пообіцяв більше не міняти Конституцію без відома українців

Азаров дав КС майже три мільйони гривень

Політреформу-2004 скасовано: Януковичу повернули повноваження Кучми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: