Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Один розбитий телефон на п’ятьох: як з онлайн-освітою справлятися багатодітним родинам

Один розбитий телефон на п’ятьох: як з онлайн-освітою справлятися багатодітним родинам

Тисячі батьків з жахом думають про те, що навчальний рік знову почнеться дистанційно.

Восени школи можуть розпочати роботу в режимі дистанційного навчання. Імовірність такого сценарію уроків через зростання захворюваності на коронавірус обговорюють в РНБО. І це водночас зі шквалом батьківських петицій про скасування дистанційного навчання з осені. Зокрема, одна з таких петицій уже набрала 40 тисяч підписів, йдеться у ТСН.19:30.

Один побитий    мобільний  на всю сім’ю - так завершилася дистанційна освіта для  багатодітної родини Стельмахів на Житомирщині. Тут 9 дітей із яких п’ятеро - школярі. Збиралися цього місяця придбати хоча б один комп’ютер на всіх школярів, але грошей у мами-одиначки  на Інтернет та ґаджети постійно  бракує.  Дистанційна освіта тут  мала незвичний вигляд - кожній дитині вчителі вручну писали завдання і складали в течку.

"Привозять додому завдання. Воно на кожний день розписано, і дитина знає, що робити. Все сказано, щоб діти не байдикували", - каже мати.

Мама навіть думати про те, що від вересня уроки і далі так триватимуть  - боїться.

"Одні вчать, іншим наука не лізе. А я в цій програмі не розумію, де його знайти, як правильно його робити", - скаржиться жінка.

Таких схвильованих батьків  десятки тисяч. Поки від різних відомств та чиновників  лунають прогнози про те, що освіта, ймовірно, від 1 вересня залишиться дистанційною, у соцмережах батьки зареєстрували вже понад десяток петицій  проти. Заборонити освіту на відстані - таку  петицію на сайті президента вже підписали 28 тисяч батьків, а  найбільше підтримали  радикальнішу вимогу   про скасування  дистанційного  навчання.

Відео У РНБО розглядають можливість дистанційного навчання у школах восени

Восени школи можуть розпочати роботу в режимі дистанційного навчання. Імовірність такого сценарію уроків через зростання захворюваності на коронавірус - обговорюють в РНБО. І це водночас зі шквалом батьківських петицій про скасування дистанційного навчання з осені. Зокрема, одна з таких петицій уже набрала 40 тисяч підписів.

У РНБО розглядають можливість дистанційного навчання у школах восени

Чи бути дистанційному навчанню від першого вересня – поки у соцмережах  перелякані такою перспективою. Батьки збирають тисячі підписів під петиціями проти дистанційної освіти. У Міносвіти розглядають різні варіанти уроків від 1 вересня в умовах, коли пандемія навколо. У Міносвіти нині на обговорення виставили положення про дистанційну освіту, яку затвердили ще 7 років тому.  Застарілі норми планують оновити, але головне - освітяни хочуть бути готовими  до  ймовірних карантинних обмежень і не повторювати помилок.

Те, що далеко не всі діти мають змогу дистанційно навчатися вчителі називають найочевиднішою проблемою онлайн-освіти. Майже 500 шкіл в Україні  не мали доступу до інтернету ще торік.  А скільки учнів не мають доступу до ґаджетів та Інтернету, а значить і до онлайн освіти, в Міносвіти нині підраховують.  

Нагадаємо, у п'ятницю, 26 червня, у багатьох українських школах випускникам віддали свідоцтва про здобуття середньої освіти. Випускні через пандемію коронавірусу рекомендували не проводити. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції