Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Лише брехня". У Вселенському патріархаті прокоментували нашумілу заяву Філарета – ЗМІ

Там заявили, що Філарет ніколи не був патріархом.

У Вселенському патріархаті оцінили заяву Філарета про те, що він має статус патріарха. Там заявили, що в його словах "лише брехня".

Про це повідомив співрозмовник BBC News Україна у Вселенському патріархаті.

"Як казав Вселенський патріарх Варфоломій, патріарха в Києві немає, тому що патріарха ніколи не було. Філарет – колишній митрополит Київський", - сказав співрозмовник видання.

Раніше патріарх Філарет провів прес-конференцію, де прокоментував ситуацію в українській церкві, можливу втрату Томосу та ставлення до Епіфанія. Зібрали головні тези з його виступу.

ВідеоПатріарх Філарет прокоментував ситуацію щодо помісної церкви і Київського патріархату

На прес-конференції вже пролунали деякі його гучні заяви. Зокрема, Філарет не вірить, що Томос можуть відібрати та шкодує, що підтримав Митрополита Епіфанія на соборі 15 грудня. Напередодні Філарет скликав архієреїв з усієї України і розсилав запрошення на бланках ліквідованого Київського патріархату. Щоправда, з 40 архієреїв приїхали лише чотири.    

Патріарх Філарет прокоментував ситуацію щодо помісної церкви і Київського патріархату

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Залиште свій коментар

Вибір редакції