Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Однакові уроки фізкультури й праці в школі та зарплати на роботі. Уряд взявся за гендерну рівність

225 тисяч гривень щорічно виділяється на те, аби збалансувати ролі чоловіків та жінок в українському суспільстві.

Дівчата – до верстатів, а хлопці – до плити: такі зміни можуть статися спочатку в українських школах, а потім і у родинах. Принаймні, до рівних можливостей у обов`язках та навчанні підштовхує українців уряд. Які зміни приготували чиновники, і що з того може вийти, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

225 тисяч гривень щорічно уряд виділяє, аби збалансувати ролі чоловіків та жінок в українському суспільстві. Соціальну програму забезпечення рівних можливостей затвердили поки що на три найближчі роки. Жодної гендерної дискримінації – одне з головних положень документа. Зокрема, це означає, що зарплати обох статей мають бути на одному рівні. І керівні посади частіше довірятимуть представницям прекрасної статі. А от чоловіків планують наполегливо залучати до декретної відпустки, надаючи жінкам можливість раніше виходити на  роботу.

Зміни починають з найменших. У школах пропонують ввести однакові програми для уроків фізкультури та праці. Тобто, за бажанням, хлопці можуть вчитися вишивати та готувати, а дівчата – випилювати з дерева або вирізати залізяки біля верстатів. В уряді запевняють, що програма – це впровадження європейських стандартів рівності. Приміром, у Фінляндії вже діє така система долання стереотипів - хлопці у школі в`яжуть спицями, а дівчата працюють пилками. А ось, приміром, в американських школах існує традиційний підхід. Для дівочих уроків праці тут влаштовані затишні кухні.

приготування їжі, кухня_1
pixabay.com
На українських кухнях не приховують: задоволені гендерним станом речей, що є зараз.

На українських кухнях не приховують: задоволені гендерним станом речей, що є зараз. За останнім дослідженням компанії JFK, дві третини українців вважають, що жінка має бути перш за все дружиною і мамою. Майже стільки ж опитаних впевнені - повністю забезпечувати родину має чоловік.

Минулого року Держстат оприлюднив інформацію, що в Україні чоловіки заробляють на 27% більше за жінок.

Залиште свій коментар

Вибір редакції