Лідера українців Росії не пускають до Москви через "правду"

Заступник голови Об'єднання українців РФ звинуватив росіян у занепаді української бібліотеки в Москві та думає, що постраждав за свої слова.

Перший заступник голови Об'єднання українців Росії Юрій Кононенко пов'язав своє оголошення персоною нон-грата в РФ з подіями навколо української бібліотеки в Москві, співробітником якої він був.

Про це Кононенко сказав в ефірі 5 каналу.

Він зокрема розповів, що його не пустили до Росії під час прикордонного контролю в поїзді на станції Брянськ. "Під час прикордонного контролю працівниця прикордонної служби РФ взяла паспорт, звірила з книгою, яку вони мають, і оголосила, що мені заборонено в’їзд", - сказав Кононенко.

Він також відзначив, що їхав до Москви на ювілей батька, який там мешкає. Також у російській столиці мешкають дружина та донька Кононенка.

Говорячи про причини того, що йому не дозволити в'їхати до Росії, заступник голови Об'єднання українців наголосив: "Оскільки я не вчиняв ніяких кримінальних дій або адміністративних вчинків, не порушував правила реєстрації в Росії, не маю ніяких невиконаних зобов’язань перед країною, і не робив ніяких публічних заяв, то я пов’язую це з подіями, які відбулися два роки навколо української бібліотеки у Москві".

"Починаючи з кінця 2006 року, і особливо це 2007 рік, бібліотека була розгромлена. Вона була розгромлена не невідомими особами, а це був реалізований план", - розповів Кононенко.

"Я не хочу сказати, що це зроблено владою, але план полягав у тому, щоб усіх людей, які творили її 20 років, у тому числі мене, усунути, тобто звільнити, а зараз там переважно працюють люди, які не знають української мови", - обурився він. Кононенко відзначив, що така ситуація "відображає сучасний стан російської еліти по відношенню до України та української культури".

Він додав, що після інцидентів з бібліотекою ніяких офіційних пояснень надано не було, "а неофіційні були такі, що погано, що дуже багато книжок про УПА".

Нагадаємо, першого заступника Об'єднання українців не пустили на територію Росії 10 травня. В той же час, Кононенко мешкав на території РФ з 1961 року.

Рішення не пустити Кононенка російські прикордонники ніяк не мотивували. Об'єднання українців Росії вже заявило про політичне переслідування одного зі своїх лідерів.

Наприкінці 2007 року українські організації звернулися до тодішнього президента РФ Володимира Путіна з проханням захистити Бібліотеку української літератури в Москві.

Зокрема, того року відбулося кілька хуліганських нападів на українську бібліотеку, більше того, її намагалися закрити. Активісти українських організацій також заявили про знищення унікального газетного фонду бібліотеки.

Бібліотека української літератури відновила свою роботу в Москві 17 грудня 1989 року. У 2000 році московським урядом було офіційно створено державну установу культури "Бібліотека української літератури". У 2004-2006 роках за рахунок коштів інвестиційної програми Москви було проведено роботи з упорядкування приміщень нової будівлі, завдяки чому бібліотека одержала приміщення загальною площею 607 квадратних метрів.

Нині бібліотека - єдиний у Російській Федерації державний український бібліотечний комплекс.

Читайте також:

Одному з лідерів українців Росії заборонили в'їзд до РФ

Українці Росії бояться за українську бібліотеку

В Росії українці утискаються владою

Українцям в Росії не потрібні українські школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: