Одному з лідерів українців Росії заборонили в'їзд до РФ

Організація українців Росії вимагає від влади РФ припинити політичні переслідування.

Что пираты делают с захваченным судном?
Архів
У російсько-українських відносинах розгоряється новий скандал
Представники прикордонної служби ФСБ РФ заборонили в'їзд на територію країни першому заступнику голови Об'єднання українців Росії, громадянину України Юрію Кононенку.

Кононенко мешкає в РФ з 1961 року. ОУР вже заявило про політичне переслідування.

За інформацією Організації українців Росії, інцидент стався 10 березня, коли Кононенко повертався з України до Москви. Там він має виданий у встановленому порядку дозвіл на постійне проживання. Крім того, в російській столиці мешкають дружина, донька та батьки Кононенка.

За інформацією ОУР, прикордонники ніяк не мотивували свого рішення не пускати заступника голови організації, повідомивши тільки про те, що "компетентними органами РФ в'їзд на територію Росії Кононенку заборонений". При цьому жодного попередження він не отримав.

"Правління Об'єднання українців Росії і правління Федеральної національно-культурної автономії українців Росії розглядають такі дії державних органів РФ, як політичне переслідування активістів українських організацій Росії і висловлюють рішучий протест", - зазначено в заяві ОУР.

Крім того, українські організації РФ звернулися до державних органів країни з вимогою надати "чіткі та зрозумілі роз'яснення відносно заборони в'їзду Юрію Кононенку на територію РФ і негайно скасувати цю заборону".

Нагадаємо, на початку травня Об'єднання українців Росії та Федеральна національно-культурна автономія українців РФ заявили про те, що в Росії свідомо та цілеспрямовано гальмуються розвиток української культури та освіти

Українські організації, зокрема, звинуватили владу РФ у політизації гуманітарних питань, інформаційній війні, "зачистці українського гуманітарного простору", цензурі та заважанні роботі українських організацій.

Такою була реакція на заяву офіційного представника МЗС РФ Андрія Нестеренка про те, що в Росії немає українських шкіл через відсутність попиту на них.

Останній скандал навколо факту існування списків персон-нон-грата Україні та Росії виник у лютому, коли тодішній голова вітчизняного МЗС Володимир Огризко заявив про можливість заборони в'їзду до України російському послу Віктору Черномирдіну.

Втім, посол персоною нон-грата оголошений не був, а Огризко після цього скандалу залишився без міністерського крісла.

Читайте також:

В Росії українці утискаються владою

Українцям в Росії не потрібні українські школи

Росія вважає, що її телебачення виконує гуманітарну місію в Україні

Росію збираються лікувати від синдрому "старшого брату"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: