Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Одразу 5 кримських адвокатів намагаються забрати з Амстердаму "скіфське золото"

Українська сторона цікавиться, з якими паспортами адвокати прилетіли до Нідерландів.

Долю "скіфського золота" вирішує сьогодні нідерландський суд. Засідання Окружного суду Амстердама триває у ці хвилини. Понад півтисячі експонатів із чотирьох кримських музеїв 2013 року вивезли на виставку спершу до Німеччини, потім до Нідерландів. Під час анексії Криму Росією раритети перебували в амстердамській галереї й залишаються там досі, йдеться в ТСН.16.45.

За програмою слухання у кожної сторони є година представити свою позицію. Адвокат кримських музеїв уже завершив свій виступ. Він наполягав, що Крим навіть і до анексії був автономією, а скіфське золото належить до спадщини саме півострова. Із Криму представники Таврійського музеїв та Керченського заповідника. Загалом 5 адвокатів заявлено сьогодні тільки від кримської сторони, попри таку потужну юридичну підтримку дехто з делегації заледве контролював емоції.

"Вона будується на тому, що я в усьому винна. Бо я організувала, я музей просила, щоб вони речі віддали на виставку, тепер виходить що вони не можуть отримати назад, я дуже себе погано почуваю", - каже археолог Валентина Мордвінцева.

Наступним був виступ української сторони. Від українського боку чимала делегація – представники Мін'юсту, Міністерства культури, МЗС, музейної громади. Для України важливо показати, що держава зацікавлена в поверненні своєї культурної спадщини. Власником раритетів є українська держава, а музеї – вторинні користувачі, наполягає українська сторона. Позицію навпаки будують на фактах, а не емоціях.

"Я хочу звернутися з таким невеличким запитанням до представників кримських музеїв, які подавали цей позов, за якими паспортами вони приїхали сюди. Якщо це українські, то нехай вони діють як українці, а якщо це російські, то нехай не видають, що вони захищають спадщину Криму і відповідно українську спадщину", - каже перший заступник Міністерства інформаційної політики Еміне Джапарова.

Офіційно Москва стороною в суді немає. Однак українська сторона говорить про значну підтримку протилежної сторони – як фінансово, так інформаційно. Засідання суду відкрите і будь-хто може бути присутнім на ньому як глядач. Спочатку для слухань планували три години, тепер очікують значну затримку, бо сторона Криму хоче більше часу на виголошення своєї позиції.

Нагадаємо, що поки ж понад півтисячі експонатів перебувають у запасниках амстердамського музею "Алларда Пірсона" - страховку і зберігання скарбів галерея оплачує власним коштом. Повернути золото погоджується лише за рішенням суду. Процес, за прогнозами аналітиків, буде тривалим. Офіційно уряд Нідерландів анексію Криму Росією не визнає і розглядає, як порушення норм міжнародного права.

Відео Окружний суд Амстердама розпочав засідання по скіфському золоту

Залиште свій коментар

Вибір редакції