Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Одразу три парафії Московського патріархату заявили про перехід до Православної церкви України

У всіх парафіях служить один батюшка.

На Черкащині в селах Мала Маньківка, Харківка і Тимошівка одразу три парафії Московського патріархату перейшли до ПЦУ.

Тамтешні громади ще після об’єднавчого собору всередині грудня проголосували за такий перехід. Але офіційно рішення оголосили на Різдво, коли країна отримала Томос.

Зробили віряни з Черкащини це слідом за чотирма десятками інших парафій України. Найактивніше в Православну церкву України нині переходять на Вінничині, Львівщині і Буковині.

ВідеоІсторична мить: Вселенський патріарх вручив Епіфанію Томос про автокефалію

Вселенський патріарх вручив писаний на пергаменті Томос про незалежну помісну церкву Митрополиту всієї України Епіфанію. Зима минула, заявив Варфоломій, і додав, що розпочинається нова сторінка в українській історії. Президент Порошенко порівняв отримання Томосу з проголошенням незалежності України. 

Історична мить: Вселенський патріарх вручив Епіфанію Томос про автокефалію

На Черкащині в усіх трьох парафіях, що нині змінили юрисдикцію, служить один батюшка.  Каже, рішення вірян підтримує повністю, попри те, що інші священники з єпархії  засуджують його, іноді – агресивно.

« Я розумію, що поки не всі сприймають це рішення, не всі готові сприйняти, але все ж я хотів би закликати, щоб вони не боялися нав’язаних їм ззовні страхів, хотів би закликати, щоб вони довіряли своїм парафіянам», - каже Отець Микола Варивода.

Залиште свій коментар

Вибір редакції