"Офіцер дозволив собі цькувати старшокласника": у мовний скандал у школі Дніпра втрутився омбудсмен

"Офіцер дозволив собі цькувати старшокласника": у мовний скандал у школі Дніпра втрутився омбудсмен

Фото: pixabay.com

Мовний омбудсмен зажадав від Міноборони провести службове розслідування стосовно ситуації, яка сталася за участю військовослужбовців ЗСУ.

У мовний скандал, який стався в одній із шкіл Дніпра за участю військовослужбовців втрутився Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він звернувся до Міноборони з проханням надати роз'яснення ситуації, що сталася у навчальному закладі.

Про це повідомляється на сторінці Уповноваженого із захисту державної мови у соцмережі.

“Ми надіслали звернення до Міністра оборони Андрія Тарана з вимогою надати роз'яснення, що насправді відбулося в закладі освіти міста Дніпра та провести службове розслідування стосовно ситуації, яка сталася за участі військовослужбовців ЗСУ”, - йдеться у повідомленні.

Тарас Кремінь зауважив, що протягом останніх декількох місяців до Міноборони вже надіслали кілька роз'яснень стосовно того, як імплементується мовне законодавство в Збройних Силах України.

“І з вуст тих людей, хто безпосередньо захищає національні інтереси, відстоює територіальну цілісність нашої держави і державну мову, хотілось би почути відповідь, чому офіцер фактично в принизливій формі дозволив собі цькувати старшокласника за прохання говорити українською”, - наголосив мовний омбудсмен. 

Уповноважений із питань захисту державної мови сподівається на оперативну відповідь і належну реакцію з боку Міністерства оборони, так само як і на пояснення з боку офіцерів, які потрапили у скандал.

Нагадаємо, що у Дніпрі у загальноосвітній школі №11 стався мовний скандал за участю представників військомату, які прийшли агітувати учнів вступати до військових вишів. Військовослужбовці отримали зауваження від старшокласника за агітацію російською.

Мовний омбудсмен – нова посада у державі – "Секретні матеріали"

Мовний омбудсмен – нова посада у державі – "Секретні матеріали"

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація