Офіційно: слона в Київському зоопарку отруїли

Комісія з розслідування загибелі слона в Київському зоопарку встановила причиною його смерті токсичний шок через отруєння.

Експертна комісія з розслідування причин загибелі слона Боя у Київському зоопарку встановила причиною смерті тварини токсичний шок, викликаний отруєнням.

Про це сказано в протоколі комісії.

"На підставі анамнезу, картини патолого-анатомічного розтину, патогістологічних даних варто вважати, що індійський слон на кличку Бій загинув внаслідок токсичного шоку, викликаного невстановленою отрутою", - сказано в протоколі.

З урахуванням миттєвої смерті слона комісія припускає, що отруєння могло бути вчинене препаратами, схожими із ціаністими з'єднаннями.

Серед ознак шоку, підтверджених паталого-анатомічним діагнозом, - рідка кров у судинах, нерівномірне повнокров'я внутрішніх органів, депонування крові в селезінці, венозна гіперемія й набряк легенів, ціаноз видимих слизових оболонок.

До складу комісії ввійшли фахівці кафедр анатомії й патанатомії Національного університету біоресурсів і природокористування, Головного управління ветеринарної медицини Києва, Київського зоопарку й епізоотолог Шевченківського району.

Як повідомлялося, раніше "Київський зоопарк" наполягав на необхідності проведення правоохоронними органами гістологічної експертизи внутрішніх органів загиблого слона для встановлення причин його загибелі.

ГУ МВС у Києві, ґрунтуючись на даних судово-медичної експертизи, називає попередньою причиною загибелі слона його хворобу.

Мер Києва Леонід Черновецький тимчасово відсторонив від виконання обов'язків гендиректора комунального підприємства "Київський зоопарк" Світлану Берзіну на період розслідування причин загибелі тварин у зоопарку.

30 травня в зоопарку загинула самка бізона, 25 травня - верблюдиця, а 26 квітня - азіатський слон.

"Київський зоопарк" вважає причиною смерті тварин навмисне отруєння.

Читайте також:

Слона Боя у Київському зоопарку таки отруїли

Київська міліція відмовилась порушувати справу через загибель тварин у зоопарку

Слон Бой у Київському зоопарку помер від виснаження

Черновецький відсторонив директора Київського зоопарку через смерть тварин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: