Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Офіцери Президентського полку били й знущалися з солдатів

Двоє офіцерів елітного полку регулярно били солдатів і вимагали в них гроші. Всього у справі - 28 потерпілих.

Військовий місцевий суд Київського гарнізону засудив двох офіцерів Президентського полку, старшого лейтенанта і капітана, за знущання і здирництво у солдатів.

Як відзначає видання "Сегодня", найбільше "відзначився" заступник командира роти почесної варти, 24-річний офіцер Володимир Кравченко. З вироку суду випливає, що Кравченко з грудня минулого року по липень нинішнього неодноразово і жорстоко бив солдатів: за те, що один з них неправильно підійшов до офіцера, інший - заїкався при доповіді, а третій - допустив помилку в книзі добових нарядів. Всього в справі - 28 потерпілих. Були і такі випадки, коли Кравченко бив солдатів за повільну відповідь, неправильне розміщення тапочок і за те, що один з військовослужбовців не зміг знайти... потрібний диск з фільмами.

Офіцер бив кулаками, ногами, подушками і навіть сплетеними між собою трубками від системи переливання крові, нерідко - будучи п'яним. У суді Кравченко сказав, що таким чином він хотів принизити військовослужбовців і показати свою перевагу над ними, але визнає, що діяв протизаконно і розкаюється у скоєному. Суд узяв до уваги, що Владимир активно сприяв розкриттю злочину, на службі характеризувався позитивно, а також у нього є малолітня дитина. Все це пом'якшило покарання.

"Суд засудив офіцера до трьох років обмеження волі і позбавив звання старший лейтенант - покарання він відбуває у виправному центрі відкритого типу", - повідомив військовий прокурор Київського гарнізону Микола Лисий, під чиїм керівництвом розслідувалася ця кримінальна справа. Він наголосив, що факти насильства виявив командир військової частини Віктор Плахтій і одразу ж повідомив про це в прокуратуру.

"Наскільки я знаю, в полку це перший такий кричущий випадок, який, перш за все, боляче вдарив по самому командирові. Я знаю, що він працює в полку по 12 - 14 годин на добу, багато його вважають перспективним і талановитим військовим", - сказав начальник прес-служби Міноборони Ігор Халявинський. У той самий час неофіційно військові сходяться на думці, що полк - це величезне господарство, сотні людей, і заглянути вчасно в кожну казарму у командирів немає можливості.

Військовий місцевий суд Київського гарнізону засудив також 29-річного капітана Андрія Мельника, командира взводу президентського полку і за сумісництвом офіцера-психолога. Як випливає з вироку суду, Мельник у вихідні дні створював солдатам заборони (наприклад, палити, дивитися телевізор, розмовляти по мобільному телефону), а за право не дотримувати їх, за допомогою свого підлеглого, отримував гроші. Наприклад, в одного з військовослужбовців капітан вимагав і отримав 300 гривень за те, що повернув йому мобільний телефон. Він також вимагав через свого підлеглого по 120 грн з сімох новобранців, які прибули з навчального центру "Десна": мовляв, якщо хочете, щоб вам нормально служилося, платіть.

Опускався капітан і до рукоприкладства - карав солдатів за дрібну провину. Так, двох військовослужбовців він побив дерев'яною палицею по м'яких місцях за те, що хлопці їли кавун у канцелярії. Суд покарав Мельника двома роками обмеження волі. Капітан (правда, вже розжалуваний судом) не визнає своєї провини і подає апеляцію.

Нагадаємо, 16 листопада протягом однієї доби у Збройних силах загинули двоє військовослужбовців.

Так, в Одеській області капітан застрелив солдата, який стояв у добовому наряді, – навмисно чи з необережності – розбирається слідство. Того самого дня на Київщині військовослужбовець загинув у піщаному кар’єрі внаслідок обвалу ґрунту.

Читайте також:

Українська армія зможе воювати хіба що з Люксембургом

Замість служби загиблий у кар'єрі на Київщині солдат будував дачі олігархам

В Одесі арештували капітана, який застрелив солдата

Ющенко вимагає від армії звіту про загибель солдатів у мирний час

Залиште свій коментар

Вибір редакції