Оголошення звіту щодо запровадження безвізового режиму для України можуть відкласти

Звіт для України обіцяють позитивний, але поки невідомо, коли його оголосять.

Доба очікування. Завтра Єврокомісія обіцяла представити звіт щодо запровадження безвізового режиму для України і навіть іще сьогодні вранці екперти давали позитивні прогнози щодо висновків комісії. А вже кілька годин тому з'явилась інформація, що оголошення звіту можуть відкласти, йдеться в ТСН.16.45.

Украй несподіваний поворот стосовно публікації звіту про виконання України плану для візової лібералізації. Цей звіт Єврокомісія має оприлюднити завтра. Перед публікацією в Європі говорили, що це буде позитивний і останній звіт Єврокомісії і вже в 2016 році Україна і Грузія можуть розраховувати на безвізовий режим. 

"Завтра ми матимемо позитивний звіт і рекомендації щодо Грузії та України... Це вже я сподіваюся буде останній звіт і ми хочемо представити його нашим країнам-членам. А далі дискусії триватимуть на національному рівні", - заявив єврокомісар з питань політики сусідства і розширення ЄС Йоганнес Ган.

"Обидві країни заслужили безвізовий режим і зробили значний прогрес і я сподіваюся, що звіт Єврокомісії буде позитивним і останнім. Це буде значною підтримкою цих країн. Передусім усе залежатиме від цих країн і як вони провадитимуть реформи", - заявив глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус

Однак сьогодні удень, поки тут триває засідання міністрів закордонних справ Ради ЄС, на брифінгу речника Єврокомісії прозвучало питання, чи звіт по безвізовому режиму таки опублікують завтра. Речник не зміг ані спростувати, ані підтвердити це.

"Я не можу підтвердити нічого конкретного на цьому напрямку. Ми зараз чекаємо президента Порошенка в Брюсселі. Він приїде в середу. Заплановані зустрічі з президентом Європейської Ради Туском та президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером. Але нічого не можу підтвердити, бо Європейська Рада запланована наприкінці тижня", - заявив єврокомісар.

16 грудня тут в Брюсселі чекають на візит Петра Порошенка. Він зустрічатиметься з лідерами ЄС. За деякою інформацією звіт по Грузії назвали блискучим, а по Україні - непоганим. Але публікацію звіту можуть перенести.

Журналістам ТСН розповіли на не камеру, йдеться про певні письмові гарантії з боку президента і прем'єра стосовно боротьби з корупцією та конкретно роботи антикорупційного прокурора. Це мав бути певний лист, який досі не прийшов із Києва в Брюссель, невідомо, чи він не надійшов просто технічно чи україський уряд поки просто не можу надати його європейцям. Журналісти ТСН поспілкувалися з деякими єврочиновниками, які не на камеру сказали, що найшвидше звіт таки не буде опублікований завтра. Але можливо це станеться після візиту Петра Порошенка і після саміту ЄС наступного тижня.

ВідеоЗавтра Єврокомісія обіцяла представити звіт щодо запровадження безвізового режиму для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: