Огризко: рішення суду по Зміїному вигідне для України

Міністр запевнив, що Україна не втратила жодного сантиметру своєї території, натомість одержала значно більше запасів нафти та газу.

Міністр закордонних справ України Володимир Огризко заявляє, що звинувачення на адресу президента Віктора Ющенка та МЗС щодо рішення Міжнародного суду ООН у справі про делімітацію континентального шельфу та виключних економічних зон України і Румунії у Чорному морі є "політично вмотивованим і безпідставним".

Про це він сказав у своєму виступі на засіданні парламенту щодо рішення Міжнародного суду ООН.

Огризко підкреслив, що заклики деяких українських політиків не виконувати рішення суду - "це тотальний правовий нігілізм". Він наголосив, що такий підхід "є неприйнятним і неприпустимим" і може привести до застосування проти України санкцій з боку Ради безпеки ООН.

Міністр заявив, що Міжнародний суд ООН завжди "проводив компромісну лінію". За його словами, рішення, прийняте судом, фактично збіглося з тією позицією України, від якої свого часу відмовилась Румунія. За його словами, незважаючи на це, в Румунії дане рішення "було оголошено великою перемогою".

"Маємо черговий приклад того, як треба піклуватися про реноме своєї держави", - наголосив Огризко.

За його словами, в Румунії президентські вибори "ще раніше, ніж у нас, але ні влада, ні опозиція не дозволили собі розігрувати так звану гаазьку карту".

"Ми, на жаль, до цього ще не доросли", - додав Огризко.

Крім того, міністр наголосив, що "Україна не втратила жодного сантиметру своєї державної території". За його словами, завдяки рішенню суду "раз і назавжди припинено розмови про приналежність острова Зміїний". Огризко додав, що, визнавши Зміїний островом, Міжнародний суд ООН "тим самим повністю проігнорував історичну претензію Румунії на острів Зміїний".

За його словами, поставлено "крапку на багаторічній суперечці двох держав, а на західному кордоні України немає жодного невирішеного питання".

Говорячи про розвідані та перспективні запаси вуглеводнів на шельфі, Огризко зазначив, що на українській частині - до 800 млрд. метрів кубічних газу, нафти – до 52 млн. тонн, у той час як в Румунії газу – до 70 млрд. метрів кубічних, а нафти 12 млн. тонн. За його словами, Україні на спірній території належить 21 розвідане родовище, а Румунії – 4.

Нагадаємо, наразі на розгляд Верховної ради внесені дві постанови про звільнення Володимира Огризка з посади міністра закордонних справ - від комуністів та "регіоналів".

Читайте також:

Регіонали знову спробують зняти Огризка

Рада відкрилася, щоб зайнятися Огризком і Черновецьким

Грузія нагородила українське МЗС за підтримку у війні з Росією

У Литвина є претензії до Огризка. Але не через Черномирдіна

ВідеоОгризко: рішення суду по Зміїному вигідне для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: